Paprika červená špičatá 1 ks

cca 210 g

cca

 27,28 Kč 129,90 Kč/kg
Kategorie:
Země původu: Španělsko, Maroko, Makedonie,

Paprika červená špičatá je tenkostěná paprika vyznačující se svou osvěžující, sladkou, nepálivou chutí.

Některé kusy mohou být zbarveny do tmavě červené až téměř hnědé barvy, toto zbarvení je naprosté běžné a není důvodem k reklamaci. Zbarvení vždy značí obsah cukru v dužině paprik. A čím je barva tmavší tím jsou papriky sladší.

Použití

Papriky a kapie mnoha tvarů a barev patří na náš letní stůl už dlouhá léta. V čerstvém stavu je kapie vhodná do salátů, na chlebíčky či jako obloha k teplým jídlům. Tepelně zpracovaná je rovněž výborná, nejlépe v kombinaci s další zeleninou. Kapie také dokáží podtrhnout chuť masa a používají se proto také při dušení, zapékání nebo grilování. 

Tip! Připravte si s námi pečené papriky s česnekem.

Papriky se stopkami poklademe na plech na pečící papír a pečeme v troubě rozehřáté na 220 °C, až se začnou na paprikách dělat puchýře, slupka může být místy i černá. Po upečení plech vyjmeme, papriky do pečícího papíru zabalíme a vložíme do mikrotenového sáčku, který dobře utěsníme, nebo do hrnce s poklicí a necháme zapařit. Ještě za tepla z paprik odstraníme slupku, stopky, semínka a jednotlivé papriky podélně rozdělíme na široké pruhy. Připravíme si zálivku – sůl smícháme s vinným octem, přidáme olivový olej a dobře vidličkou promícháme. Papriky na talíři posypeme prolisovaným česnekem, zalijeme zálivkou a hustě posypeme petrželkou. Podáváme s pečeným masem a bramborem.

Přejeme dobrou chuť.

Skladování

Kapie skladujte jako ostatní zeleninu v chladném a suchém prostředí a pokud možno, co nejkratší dobu. V ledničce vydrží při teplotě kolem 5 °C zhruba jeden týden.