Perlička

cca 1,09 kg

ZÁRUKA ČERSTVOSTI

cca

 334,00 Kč 306,60 Kč/kg

Doručení už do 60 minut

40+ zákazníků pravidelně nakupuje

Země původu: Francie,
Víte, že...
Lokální produkty a záruka čerstvosti

Každý den odebíráme ty nejčerstvější potraviny z místních zdrojů, kterým můžete důvěřovat.

Maso perliček má chuťové i aromatické vlastnosti velice podobné divokým druhům. V porovnání s masem kurů obsahuje více sušiny, bílkovin a méně tuku

Perličky se chovají pro maso a vejce. Perlička bývala v Čechách dosti oblíbená, pak se na ni ale téměř zapomnělo. Ve Francii, která je jejím největším producentem na světě, patří mezi velmi slavnostní jídla s dlouholetou tradicí

Použití

Maso perliček je velmi vhodné k dušení, ještě lepší je ho péct. Můžete si vybrat mezi tzv. pomalou cestou a klasickou přípravou v troubě, rozdíl mezi nimi je vedle času především v nastavené teplotě: při takzvaném konfitování, pečení po velmi dlouhou dobu při velmi nízké teplotě, by při 90–110 °C mělo být hotovo přibližně za 10 hodin.

Pečená perlička: perličku očistíme, omyjeme, osolíme a opepříme. Sůl vetřeme do kůže i do dutiny břicha. Prsa potřeme vrstvou másla, můžeme je ale také pomocí ostrého špikovacího nože prošpikovat proužky slaniny. Dno pekáče dobře vymažeme máslem a vložíme na něj perličku. Přidat lze kořenovou zeleninou nakrájenou na větší kusy a čtvrtky cibule. Podlijeme zlehka vývarem nebo vodou, přiklopíme a pečeme doměkka. Perličku podáváme s houbami a majoránkovou omáčkou: Z másla a mouky si připravíme světlou jíšku. Necháme ji zchladnout a poté zalijeme vroucím vývarem. Důkladně provaříme. Nakonec omáčku zjemníme smetanou a dochutíme majoránkou, případně solí.

Skladování

Uchovávejte v chladu.

Trvanlivost

Určeno k okamžité spotřebě

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 3 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Drůbeží maso