• V Den vzniku samostatného československého státu fungujeme stejně, jako každý jiný. Užijte si volno a nákupy nechte na nás! Bez front a až ke dveřím.

Mini kuřátko

450 g
109,90 Kč 244,22 Kč/kg
Země původu: Francie,

Jarní kuřátka mívají nažloutlé, velmi křehké a jemné maso. Za typickou barvou údajně stojí kukuřičná směs, jíž jsou krmena. Jedná se o kuřecí specialitu, přímo lahůdku pocházející z francouzských farem.

Mini kuřátka jsou asi 4–6 týdnů stará, váží 400–500 g. Baby, jinak také jarní či francouzské kukuřičné kuřátko, je zábavnější variací na obyčejné pečené kuře.

Použití

Mini kuřátka jsou nejvhodnější pečená. Vyzkoušejte recept na pečené francouzské kuřátko.

Kuřátka omyjeme ve studené vodě, osušíme. V misce smícháme změklé máslo, nastrouhanou kůru z citrónu, prolisované stroužky česneku, sůl a pepř. Vzniklou hmotou potřeme celá kuřátka zvenku i zevnitř. Do každého kuřátka dáme hrst posekaných bylinek podle chuti - bazalka, libeček, tymián, petrželka kudrnka a 2 čtvrtky podélně přepůleného citrónu. Kuřátkům svážeme nožičky a vložíme na máslem vymazaný pekáč křidélkama vzhůru. Pečeme 15 minut v horkovzdušné troubě na 190 °C, po 15 minutách podlejeme horkou vodou a pečeme dalších 15 minut do zalotva, otočíme jej a pečeme ještě dalších 30 minut, aby nám zezlátlo i z druhé strany. Průběžně poléváme vypečenou šťávou. Jako příloha je dobrá např. bramborová kaše politá výpekem z kuřátka.

Skladování

Skladujte při teplotě 0–4 °C.

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 8 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 3 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Drůbeží maso