Fresh Pack

Fourme d'Ambert PDO

cca 130 g

BĚŽNĚ ČERSTVÉ 10 DNŮ

cca

 83,00 Kč 494,90 Kč/kg

Doručení už do 60 minut

200+ zákazníků pravidelně nakupuje

Země původu: Francie,
Víte, že...
Zákazníci Rohlik milují!

Důkazem je více než 22 tisíc hodnocení v Googlu s průměrnou hodnotou 4,9 hvězdičky. Nakupujte u nás a zamilujte se také.

Přírodní zrající sýr s ušlechtilou plísní z kravského pasterizovaného mléka.

Fourme d'Ambert je jedním z nejstarších francouzských sýrů. Traduje se dokonce, že byl vyráběn už za dob velkého Říma. Slovo „fourme“ znamená formu, v níž se sýr vyrábí. Přírodní suchá kůra je pokrytá jemnou vrstvou šedé plísně zvanou D‘Ambert. Sýr zraje dlouhých 35 dní. Nabízí tak velmi zajímavou vůni pražených ořechů a ovocnou chuť, která je zpočátku těžší, ale později smetanová a uhlazená. Sýrové těsto je smetanově žluté, struktura je hutná, ale jemná. Dlouhý proces zrání umožňuje sýru vyvíjet svou intenzivní chuť.

Zpracováno a baleno v Polsku ve společnosti Euroser. 

Použití

Sýr patří k velmi chutným dezertním sýrům, ale hodí se i jako náplň do palačinek, na pizzu, nebo do slaných koláčů. Můžeme konzumovat s křupavými jablky, nebo šťavnatými hruškami. K sýrům tohoto typu se doporučuje servírovat nejlépe těžší červené víno, nebo naopak sladké bílé.

O výrobci

Les Fromagerie Occitanes je francouzská společnost, která působí na trhu více než 70 let. Zaměřuje se na výrobu tradičních francouzských sýrů podle tamějších receptur. Mléko na jejich výrobu pochází výhradně od francouzských krav, díky čemuž získají označení CHOP (chráněné označení původu) a CHZO (chráněné zeměpisné označení), která zaručuje tu nejvyšší kvalitu. V jejich sortimentu naleznete sýry typu Auvergne, Pyreneje, Roquefort a další.

Skladování

Skladujte v chladničce při teplotě do 7 °C. 

Výrobce

LES FROMAGERIE OCCITANES
Zone industriale, B.P.15
Villefranche de Lauragais 312 90
Francie

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 10 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 4 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Pasterizované kravské mléko
Sůl
Živočišné syřidlo
Bakterie mléčného kvašení

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota1402 kJ/338 kCal
Tuky28 g
z toho nasycené mastné kyseliny20 g
Sacharidy1.5 g
z toho cukry0.5 g
Bílkoviny20 g
Sůl2.1 g
Vláknina g

Alergeny

Mléko
Obsah alergenů před konzumací vždy zkontrolujte na obalu výrobku.