• Milí zákazníci, i o svátcích jsme tu pro Vás a můžete si objednat tak, jak jste zvyklí. Přejeme Vám klidné svátky! Váš Rohlik.cz

Kozí brie

cca 180 g
cca 134,00 Kč 729,90 Kč/kg
Země původu: Holandsko,

Přírodní zrající sýr typu Brie z kvalitního, pasterizovaného, kozího mléka.

Pochází z oblasti Lorraine. Vyznačuje se krémovou texturou a jemnou máslovou chutí. Snadno se krájí. Během zrání se kolem sýru tvoří krásná bílá vrstva, díky které má tento sýr zvláštní vzhled a nezaměnitelnou chuť. Tato sýrová specialita je opravdovým gurmánským zážitkem, který ohromí nejen vás ale i vaše hosty. Tak neváhejte a ochutnejte pravou a jedinečnou chuť brie z Francie!

Zpracováno a baleno v Polsku ve společnosti Euroser. 

Použití

Výborně se hodí k vínům či jako součást sýrového talíře, který si můžete doma připravit z nejrůznějších druhů sýra a doplnit ho čerstvě křupavým pečivem. Často se také využívá jak přísada do salátů. 

Tip! Quische s cibulí a sýrem:

Předehřejte troubu na 180 °C. Těsto rozbalte a stlačte do dortové formy. Přehněte přečnívající okraje a několikrát vidličkou napíchněte dno.

Na těsto položte papír na pečení a vsypte sušenou čočku a korpus pečte cca 15 minut. Poté vyjměte formu z trouby a vyjměte kuličky.

Oloupejte a najemno nakrájejte cibuli. Na pánvi rozehřejte máslo, přidejte cibuli a několik minut smažte. Očištěný pórek a nakrájejte na tenké kroužky a vložte k cibuli do pánve. Osolte a opepřete dle vaší chuti. Po 5 minutách vaření přidejte 25 cl moštu. Vařte odkryté na středním ohni po dobu 25 minut, dokud se jablečný mošt zcela neodpaří.

Rozklepněte vejce v misce, přidejte mléko a 10 cl crème fraîche a osolte a opepřete dle vlastní chuti.

Cibuli a pórek dejte na upečené těsto a nalijte na něj směs sýru, vejce a mléka. Le Rustique Brie nakrájejte na malé kousky a položíme na quiche. Pečte 25–30 minut.

O výrobci

DeJong Cheese je rodinná společnost se sídlem v Alphenu na jihu Nizozemska. Sýrařský podnik se zaměřuje na výrobu produktů z kozího mléka z vlastního stád, ale kvůli zvýšené poptávce nyní získávají mléko z místních farem, které splňují přísné požadavky na kvalitu. Produkce není ale omezena pouze na kozí produkty, v nabídce je také řada kravských mléčných výrobků.

Skladování

Skladujte v chladničce při teplotě do 7 °C. 

Výrobce

Kaasmakerij De Jong B.V.
Het Sas 14
5131 RC Alphen 
Nizozemsko

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 8 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 5 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.