Milí zákazníci, poptávka po naší službě se dramaticky zvyšuje. Abychom mohli obsloužit ještě více zákazníků, omezujeme počet objednávek na jeden den na osobu. Počet položek nákupu je pak omezen na 35. Rušíme možnost platby v hotovosti a stravenkami, výjimku mají pouze senioři a ZTP. Plaťte prosím předem platební kartou. Současně pozastavujeme vracení nákupních tašek a zákazníky v karanténě prosíme, aby nám nevraceli vratné obaly. Všechny Vás moc prosíme o trpělivost a shovívavost. Děkujeme Vám.

Čajot

1 ks
34,90 Kč 34,90 Kč/ks
Země původu: Kostarika,

Čajot je tropická šťavnatá zelenina známá také jako sladkojam jedlý. Chuť plodů je poměrně nevýrazná a připomíná okurku či kedluben.

Rostlina patří k čeledi tykvovité, ale na rozdíl od cukety či dýně je uvnitř plodu pouze jedno semeno. 

Čajot je bohatý zejména na aminokyseliny a vzhledem k malému množství kalorií jsou plody vhodné jako dietní potravina. 

Plod je jedlý celý, lze konzumovat také měkká semena, která mají jemnou oříškovou chuť.

Použití

Plody se konzumují čerstvé i tepelně upravené, ochucené na sladko či na slano. Semena se mohou opražit a jíst nasolená jako ořechy.

Plod není potřeba loupat, jí se i se slupkou. Aby dužina neztratila svou křehkost, je vhodné ji jen krátce podusit. Čerstvý čajot se hodí na přípravu salsy či salátu, skvěle chutná také marinovaný v citronové nebo limetkové šťávě, případně v jednoduché kombinaci se solí, pepřem a máslem. Tepelně se upravuje podobně jako menší tykve – lze jej dusit, péci, smažit, nakládat, plnit a přidávat do masových a kořeněných směsí.

Tip: Připravte si zapékaný čajot podle snadného a rychlého postupu:

Uvařenou vydlabanou dužinu čajotu smícháme s připraveým mletým masem a vařenou kukuřicí. Poté směsí naplníme vydlabané slupky a posypeme strouhaným tvrdým sýrem. Pečeme 30 minut v předehřáté troubě na 180 °C.

Podáváme posypané čerstvými bylinkami.

Přejeme dobrou chuť.

Skladování

Skladování v chladničce prodlouží trvanlivost čajotu.

Složení

Čajot