Milí zákazníci, poptávka po naší službě se dramaticky zvyšuje. Abychom mohli obsloužit ještě více zákazníků, omezujeme počet objednávek na jeden den na osobu. Počet položek nákupu je pak omezen na 35. Rušíme možnost platby v hotovosti a stravenkami, výjimku mají pouze senioři a ZTP. Plaťte prosím předem platební kartou. Současně pozastavujeme vracení nákupních tašek a zákazníky v karanténě prosíme, aby nám nevraceli vratné obaly. Všechny Vás moc prosíme o trpělivost a shovívavost. Děkujeme Vám.

Lilek 1 ks

cca 500 g
Vyprodáno. Očekáváme v pátek.
Upozornit na e-mail, až bude skladem
Zobrazit podobné zboží z kategorie »
Země původu: Španělsko, Itálie,

Lilek, u nás zvaný také baklažán, má tmavě fialovou barvu a lesklý povrch. Jeho chuť je jemná, neutrální a svou konzistencí připomíná houby. 

Lilek je vhodný jako dietní jídlo při žaludečních a střevních chorobách. Příznivě ovlivňuje obsah cholesterolu v krvi. Obsahuje vitamín A, minerální soli a jiné účinné látky. 

Použití

Lilek můžete smažit, dusit, péct, ale vždy je potřeba ho tepelně upravit, za syrova není dobrý. Je dobrý zprudka orestovaný, a pokud ho naložíte do olejové marinády a poté ugrilujete, získáte výbornou přílohu k masu nebo skvělé bezmasé jídlo. Z pečeného lilku se připravují báječné pomazánky, často se kombinují s výrazným česnekem a voňavým kořením. Bez lilku se neobejde ani tradiční musaka, ať už zvolíte řeckou nebo bulharskou variaci.

Nechte se inspirovat recepty od Romana Vaňka! Lilek můžete využít například v receptech na zapečený lilekpečený lilek s pošírovaným vejcem,  lilek s uzeným lososem a kozím sýrempolévka z pečeného lilku nebo rajčatový salát s lilkem a mozzarellou.

Skladování

Lilek uchovávejte v chladu při teplotě 0–5 °C.

Složení

Lilek