Mesclun mix salátů, vanička

125 g
 37,90 Kč 303,20 Kč/kg
Kategorie:
Země původu: Itálie,

Směs šťavnatých a křupavých lístků minimálně pěti druhů salátů. Označení "mesclun" je mezinárodním kulinářským pojmem, znamenajícím mix baby salátů.

Použití

Kromě kombinací s různými druhy zeleniny vynikne listová zelenina jako příloha k masům nebo se dá rozmixovat do zdravého a osvěžujícího smoothie. 

Tip: Směs listových salátů se ovšem nejlépe hodí pro přípravu rychlého, jednoduchého salátu:

Do misky odměřte 2 lžíce dobrého vinného octa, přidejte sůl, pepř a jakékoli aromatické složky podle chuti – čerstvé nebo sušené bylinky, med, hořčice apod. Důkladně metličkou promíchejte. Poté pozvolna pomalým pramenem přilévejte olej a stále šlehejte – v misce se vám začne vytvářet krásně hustá krémová zálivka. Ochutnejte, případně dochuťte, jak uznáte za vhodné. Použít ji můžete hned, anebo ji také můžete nechat odpočívat a marinovat v chladničce. Před nalitím do salátu ji znovu krátce prošlehejte. Salátové listy umyjte, dobře osušte a nasypte do velké mísy. Nalijte na ně zálivku a jemně, avšak důkladně promíchejte, aby všechny listy byly pokryty jemným filmem. Míchejte jen nezbytně nutnou dobu, poté hned salát rozdělte na talíře, dozdobte další zeleninou nebo jinými ingrediencemi a ihned podávejte.

Přejeme dobrou chuť.

Skladování

Očištěnou listovou zeleninu uložíme do skleněné misky nebo plastové krabice, kterou napřed vyložíme vlhkou papírovou utěrkou a salátové listy přikryjeme opět vlhkou utěrkou. Krabici nezavírejte ani nepřekrývejte fólií, salát musí dýchat. Uložte do chladu, ale ne na dlouho. Pokud je to potřeba, občas zvlhčete horní vrstvu utěrek.