Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání, slevy a exkluzivní produkty jen pro členy.Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání
4x měsíčně nákup bez minimální výše objednávky
15 % sleva na produkty značky BEZ KOMPROMISU
Exkluzivní produkty jen pro členy

Shimeji hnědé, vanička

150 g
54,90 Kč 366,00 Kč/kg
Země původu: Jižní Korea, Čína,

V Japonsku, ale i v Itálii to jsou velmi populární houby. Mají jemné houbové aroma s oříškovou chutí a po tepelném zpracování si zachovávají svůj tvar i konzistenci.

Použití

V gastronomii mají pestré využití. V tradiční asijské kuchyni je použijte do nudlí, polévek nebo pánve WOK. V evropské kuchyni se používají do těstovin, omáček a polévek, kterým dodají jemnou houbovou chuť i estetický zážitek. Díky svému tvaru se přidávají do klasických houbový pokrmů.  

Houby je před konzumací nutné tepelně upravit dušením, vařením nebo pečením.

Sáček rozbalte a příčným řezem odstraňte nožičky se zbytky substrátu.

Zkuste si doma připravit tuto jednoduchou smetanovou omáčku s houbami podle následujícího receptu:

Jednoduchá smetanová omáčka s houbami – ke zpěněné cibuli na másle přidejte houby Shimeji a obdělávejte do měkka. Zalijte smetanou a dochuťte solí a pepřem. Omáčku použijte k těstovinám, rýži nebo gnocchi. Do hotové omáčky můžete přidat na drobno nakrájenou zelenou cibulkou, petrželku.

O výrobci

Specializovaný velkoobchod a zpracovatel s veškerými jedlými houbami a lesními plody. Díky šířce i hloubce naší nabídky patří na první místo ve svém oboru. V jejich nabídce naleznete veškeré čerstvé pěstované houby, širokou nabídku mražených hub lesní/pěstované, kompletní sortiment sušených hub (především Šumava a EU!!!), lanýžový program, konzervované brusinky, borůvky, jeřabiny atd.

Skladování

Skladujte v suchu do 20 °C, max. relativní vlhkost 65 %.

Výrobce

Holoubek & pravnuci, s.r.o.
Velkotržnice Lipence
K Radotínu 492 
156 00 Praha 5
Česká republika

 

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 3 dny.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 1 den.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Shimeji hnědé - čerstvé