Žampiony hnědé, vanička

200 g
32,90 Kč 164,50 Kč/kg
Český původ na rohlíku
Kategorie:
Země původu: Česká republika,

Popis produktu

Žampiony se svým složením blíží masu a zelenině. Jsou bohaté na bílkoviny, vitamíny zejména skupiny B, mají vyšší obsah draslíku a biologicky aktivních látek – tedy strava moderního člověka. Na rozdíl od žampiónů bílých (není tak vyšlechtěn) má žampion hnědý vyšší obsah sušiny a ponechal si výraznou chuť a vůni žampiónu sebraného v přírodě.

Použití

Žampiony mají pevnou strukturu, která se jen tak nerozvaří, hodí se proto k zapékání nebo i k delšímu dušení třeba s masem. Zapékané žampiony s různou náplní jsou výtečné jako zdravá večeře, ale i jako chuťovka na večírek. Houby můžete v sezoně připravovat i na grilu jako výbornou přílohu k masu.

Ze žampionů můžete také připravit lahodnou krémovou polévku: v hrnci rozehřejte přepuštěné máslo, zpěňte na něm najemno nakrájenou cibulku. Přidejte očištěné, na plátky nakrájené žampiony se šalvějí a restujte na středním plameni 10 minut. Vše zalijte vývarem a nechte 15 minut vařit pod pokličkou. Nakonec přilijte rýžové mléko, dochuťte solí a pepřem a rozmixujte dohladka tyčovým mixérem.

Složení

Žampion hnědý