Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání, slevy a exkluzivní produkty jen pro členy.Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání
4x měsíčně nákup bez minimální výše objednávky
15 % sleva na produkty značky BEZ KOMPROMISU
Exkluzivní produkty jen pro členy

Žampiony hnědé, vanička

200 g
34,90 Kč 174,50 Kč/kg
Český původ na Rohlíku
Země původu: Česká republika,

Žampiony se svým složením blíží masu a zelenině. Jsou bohaté na bílkoviny, vitamíny zejména skupiny B, mají vyšší obsah draslíku a biologicky aktivních látek – tedy strava moderního člověka. Na rozdíl od žampiónů bílých (není tak vyšlechtěn) má žampion hnědý vyšší obsah sušiny a ponechal si výraznou chuť a vůni žampiónu sebraného v přírodě.

Použití

Žampiony mají pevnou strukturu, která se jen tak nerozvaří, hodí se proto k zapékání nebo i k delšímu dušení třeba s masem. Zapékané žampiony s různou náplní jsou výtečné jako zdravá večeře, ale i jako chuťovka na večírek. Houby můžete v sezoně připravovat i na grilu jako výbornou přílohu k masu.

Ze žampionů můžete také připravit lahodnou krémovou polévku: v hrnci rozehřejte přepuštěné máslo, zpěňte na něm najemno nakrájenou cibulku. Přidejte očištěné, na plátky nakrájené žampiony se šalvějí a restujte na středním plameni 10 minut. Vše zalijte vývarem a nechte 15 minut vařit pod pokličkou. Nakonec přilijte rýžové mléko, dochuťte solí a pepřem a rozmixujte dohladka tyčovým mixérem.

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 2 dny.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 1 den.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Žampion hnědý