Hlíva ústřičná, vanička

150 g
37,80 Kč 252,00 Kč/kg

Doručení už do 60 minut

700+ zákazníků pravidelně nakupuje

Kategorie:
Země původu: Česká republika,
Víte, že...
Lokální produkty a záruka čerstvosti

Každý den odebíráme ty nejčerstvější potraviny z místních zdrojů, kterým můžete důvěřovat.

Hlíva ústřičná má jemnou chuť a příjemné houbové aroma. 

Na hlívě ústřičné se běžně vyskytuje bílý povlak. Jedná se o výtrusy hub, které nejsou zdraví škodlivé.

Požadavky na jakost

(1) Čerstvé houby volně rostoucí a čerstvé houby pěstované, s výjimkou pěstovaných žampionů, musí být pevné konzistence, dobře na sucho očištěné, bez cizích příměsí a nečistot. Houby nesmějí být přestárlé, plesnivé, zapařené a nadměrně vlhké. Mohou být rozděleny nejvýše jedním řezem, klobouk však musí být spojen s třeněm. Loupání klobouků hub není dovoleno s výjimkou klouzků.

(2) U hub uvedených v odstavci 1 se dovoluje perforace do 10 % povrchu plochy řezu, nejvýše však tři otvory, a menší poškození plodnic úlomky nebo požerky na dvou místech. Poškozených hub může být nejvýše 5 %, přičemž poškozenými houbami se rozumí houby, kterým chybí více než čtvrtina klobouku nebo v nichž se vyskytují škůdci.

Použití

Hlíva ústřičná je jedlá houba vhodná do hotových jídel, k nakládání nebo sušení. Houby před zpracováním neoplachujte.

Je to vynikající surovina pro polévky a omáčky, dobře chutná i konzervovaná v různých nálevech a kombinacích se zeleninou. Běžně se konzumují klobouky hub, ale tuhé dřeně se dají usušit a rozemlít na tzv. houbový prášek, který se následně používá jako aromatické houbové koření.

Navíc se z ní dá udělat i čaj. Na jeho přípravu použijte asi 5 gramů drcené hlívy, kterou zalijte horkou vodou a nechte chvilku vylouhovat.

O výrobci

Společnost Funghi cz, a.s. je moderním velkovýrobcem pěstovaných hub, v čistém prostředí na hranici přírodního parku Oderské vrchy. Byla založena v roce 1996, kdy byla pěstírna postavena „na zelené louce“ ve Lhotce u Bílovce a vybavena dánskou a holandskou výrobní technologií na výrobu žampionů. V roce 2002 došlo k rozšíření výroby o vlastní produkci hlívy ústřičné. 

Skladování

Uchovávejte v chladničce, nejdéle 3 dny. 

Výrobce

Funghi cz, a.s.
Lhotka č.p. 33
743 01 Bílovec
Česká republika

Složení

Hlíva ústřičná - čerstvá