Enoki, vanička

100 g
39,90 Kč 399,00 Kč/kg
Země původu: Jižní Korea, Čína,

Nakupujte přímo z receptů za pár sekund

Enoki jsou v Japonsku i celé Asii považovány za delikatesu. Mají příjemné ovocno-ořechové aroma a křupavou strukturu. 

Požadavky na jakost

(1) Čerstvé houby volně rostoucí a čerstvé houby pěstované, s výjimkou pěstovaných žampionů, musí být pevné konzistence, dobře na sucho očištěné, bez cizích příměsí a nečistot. Houby nesmějí být přestárlé, plesnivé, zapařené a nadměrně vlhké. Mohou být rozděleny nejvýše jedním řezem, klobouk však musí být spojen s třeněm. Loupání klobouků hub není dovoleno s výjimkou klouzků.

(2) U hub uvedených v odstavci 1 se dovoluje perforace do 10 % povrchu plochy řezu, nejvýše však tři otvory, a menší poškození plodnic úlomky nebo požerky na dvou místech. Poškozených hub může být nejvýše 5 %, přičemž poškozenými houbami se rozumí houby, kterým chybí více než čtvrtina klobouku nebo v nichž se vyskytují škůdci.

Použití

Nejčastěji se přidávají do hotových polévek nebo se s nimi dozdobují hotové pokrmy – jejich estetická funkce je nenahraditelná. Do salátů se nejčastěji přidávají čerstvé. Případná tepelná úprava by měla být velmi krátká.

Sáček rozbalte a příčným řezem cca 2–4 cm od spodní části odstraňte zbytky substrátu i s nožičkami.

Tip! Připravte si s námi enoki na grilu.

Po odstranění spodní části se zbytky substrátu, rozdělte balení na 5–6 samostatných svazků. Každý ze svazků zabalte do italské panchety nebo kvalitního špeku či slaniny a celé propíchněte párátkem.

Jednotlivé svazky vložte na grilovací tácek nebo lávový gril (nikoliv na přímý oheň). Grilujte cca 10 min (enokii se nesmí vysušit, jinak budou tuhé) a podávejte s bílým pečivem. Doma v troubě vložte do otevřeného pekáčku a pečte cca 10 min při 150 °C.

Přejeme dobrou chuť.

O výrobci

Specializovaný velkoobchod a zpracovatel s veškerými jedlými houbami a lesními plody. Díky šířce i hloubce své nabídky patří na první místo ve svém oboru. V jejich nabídce naleznete veškeré čerstvé pěstované houby, širokou nabídku mražených hub lesních i pěstovaných, kompletní sortiment sušených hub (především ze Šumavy a EU), lanýžový program, konzervované brusinky, borůvky, jeřabiny apod.

Skladování

Skladujte v chladu při teplotě 0–5 °C.

Výrobce

Holoubek & pravnuci, s.r.o.
Velkotržnice Lipence
K Radotínu 492 
156 00 Praha 5
Česká republika

Složení

Enoki - čerstvé