Milí zákazníci, abychom mohli obsloužit co nejvíce z vás, počet položek nákupu je omezen na 35. Současně rušíme možnost platby v hotovosti a stravenkami (s výjimkou seniorů a ZTP). Při přebírání nákupu mějte prosím roušku a pokud to není nutné, nevracejte nám tašky ani vratné obaly. Všechny Vás prosíme o trpělivost a shovívavost. Děkujeme Vám.

Žampiony Portobello , vanička

200 g
44,90 Kč 224,50 Kč/kg
Český původ na Rohlíku
Země původu: Česká republika,

Vyzkoušejte Žampion Portobello a nechte se unést jeho jemnou houbovou chutí.

Je dobrým zdrojem bílkovin, vitamínu B6, hořčíku, zinku a manganu. Obsahuje velké množství vlákniny, fosforu a draslíku, který pomáhá udržet normální srdeční rytmus, stejně jako krevní tlak. Portobella neobsahují žádný cholesterol a mají velmi nízký obsah nasycených tuků.

Ze všech přírodních zdrojů potravy, jsou houby všeobecně jediné, které obsahují selen. Je to antioxidant, který chrání buňky před poškozením srdce a některých druhů rakoviny, především  tlustého střeva. 

Použití

Žampiony Portobello jsou skvělé na grilu nebo plněné např. mletým masem a nivou. Pojďte si s náma tento rychlý recept vyzkoušet.

Očistěte žampiony a kloboučky dejte na plech, vymazaný olejem. Cibuli osmažte do zlatova, vyndejte a nechte zchladnout. K mletému masu přidejte cibuli, nivu, osolte, opepřete a přidejte kmín. Vše důkladně promíchejte a naplňte tím hlavičky hub. Plněné žampiony pečte zhruba hodinu. Na talíři pokrm ozdobte petrželkou. Jako příloha je výborná bramborová kaše či vařené brambory.

Přejeme dobrou chuť.

Skladování

Skladujte v chladu při teplotě 0-5°C.

 

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 2 dny.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 1 den.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Žampión hnědý čerstvý - PORTOBELLO