Šalotka kulatá, síť

250 g
Bez éček
27,90 Kč 111,60 Kč/kg
Země původu: Francie,

Popis produktu

Jedná se o druh cibule velmi podobný cibuli kuchyňké, avšak šalotka má jemnější chuť. Je menší než klasická cibule, ale do vaření se hodí mnohem lépe, protože se velmi brzo rozpadne.

Další její výhodou je že narozdíl od klasické cibule nevyvolává plynatost. Má vyšší obsah sušiny a cukru. Obsahuje řadu vitamínů (jako např. A,B,C), minerálů (K, Fe, Mn, Zn, Ca, P, Mg, Na, S, Si, Se, I), organických kyselin i silic s protibakteriálním účinkem.

Použití

Šalotku využijeme jak při přípravě grilovaného a pečeného masa, tak i zvěřiny nebo ryb. Lze ji použít i do polévek a salátů. Mezi oblíbené patří i šalotkové máslo anebo bílé omáčky se šalotkou a pomazánky. Výborná je však i její samotná konzumace.

Vyzkoušejte tento recept na glazované šalotky:

V menším hrnci zprudka na troše oleje orestujte šalotky zbavené slupek. Přisypte cukr a dobře ho rozmíchejte. Jakmile se úplně roztaví, zastříkněte octem a zalijte vínem, přidejte snítky tymiánu a pokrm zlehka osolte. Za občasného míchání šalotky vaříme tak 25 minut, omáčka by měla krásně zhoustnout. Po sundání pokrmu ze zdroje tepla, přidejte na zjemnění lžičku másla, promíchejte a můžete ihned podávat, nebo hrnec uchováme v teple na pozdější upotřebení.

Skladování

Skladujte na chladném a suchém místě a hlavně v dobře větraných prostorách.

Složení

Šalotka kulatá