Milí zákazníci, poptávka po naší službě se díky mimořádné situaci dramaticky zvyšuje. Abychom mohli obsloužit ještě více lidí, kteří nás teď potřebují, omezujeme maximální počet položek v nákupu na 45. Dál děláme vše pro to, abychom ještě více navýšili naši kapacitu. Všechny vás moc prosíme o trpělivost a shovívavost. Děkujeme Vám.

Limety, síť

500 g
79,90 Kč 159,80 Kč/kg
Země původu: Mexiko,

Limety jsou méně kyselejší než citrony, ale můžou obsahovat až jednou tolik šťávy. Od citronu se odližují zelenou barvou, barvou vnitřku a menší velikostí. Barva je většinou zelená, ale je možné se setkat i se žluto-zelenou variantou.
Lehké povrchové vady na citrusech jsou způsobeny vlivem počasí a ošleháním větvičkami při růstu plodů. Na chuti a kvalitu dužinu nemá vliv.

Použití

Ideální pro přípravu míchaných koktejlů. Typickým příkladem je Cuba libre anebo neméně známé mojito. Štáva limet se používá na marinování masa, čímž odpodá potřeba maso solit.
V arabských zemích se nakládají limetky stejně jako ve střední Evropě okurky.
Připravte si domácí Cuba libre dle následujícího postupu: Do sklenice nakrájíme na čtvrtiny omytou limetu, kterou mírně vymačkáme. Vsypeme požadované množství kostek ledu a přilijeme 50 ml světlého kubánského rumu. Dolijeme 100 ml coca-coly a ozdobíme sklenici kolečkem limety.

Skladování

Ideální skladovací teplota: 6 - 10°C.

Složení

Limeta
I. jakost