Entremont Roquefort AOP

100 g

BĚŽNĚ ČERSTVÉ 23 DNŮ

Prémiová kvalita
 93,90 Kč 939,00 Kč/kg
Země původu: Francie,

Přírodní zrající sýr s ušlechtilou plísní uvnitř z nepasterizovaného ovčího mléka.

Roquefort (čtěte rokfór) patří mezi sýry, které mají původ ve Francii. Zmínky o něm jsou dochovány od roku 79 n.l. v Římě. Jméno získal podle městečka Roquefort, ležícím na náhorní plošině Causse du Larzac v departmentu Aveyron. Sýr je charakteristický především svou výraznou vůní a ostrou chutí. Na řezu je mramorovaný a prorostlý modrozelenou plísní a má krásně krémovou texturu.

Tajemství intezivní chutě a vůně

Aby se vůně a příchutě sýrů plně rozvinuly, zrají ve sklepech několik týdnů. Sýry jsou opečovávány a otáčeny hlavními sýrovými mistry, aby byla zaručena jejich nejlepší možná kvalita.

Použití

Sýr patří k velmi chutným dezertním sýrům, ale hodí se i jako náplň do palačinek, na pizzu, nebo do slaných koláčů. Můžete ho konzumovat s křupavými jablky, nebo šťavnatými hruškami. K sýrům tohoto typu se doporučuje servírovat nejlépe těžší červené víno, nebo naopak sladké bílé.

O výrobci

Les Fromagerie Occitanes je francouzská společnost, která působí na trhu více než 70 let. Zaměřuje se na výrobu tradičních francouzských sýrů podle tamějších receptur. Mléko na jejich výrobu pochází výhradně od francouzských krav, díky čemuž získají označení CHOP (chráněné označení původu) a CHZO (chráněné zeměpisné označení), která zaručuje tu nejvyšší kvalitu. V jejich sortimentu naleznete sýry typu Auvergne, Pyreneje, Roquefort a další.

Skladování

Skladujte v chladničce při teplotě 2–6 °C.

Výrobce

LES FROMAGERIE OCCITANES
Zone industriale, B.P.15
Villefranche de Lauragais 312 90
Francie

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 23 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 10 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.