Přihlásit Můj účet

Zapomenuté heslo na Rohlik.cz

Pro obnovení hesla zadejte email na který jste se zaregistrovali.


Nabídka
0
0 Kč

Váš košík čeká, co dobrého si vyberete :-)

Entremont Comte AOP 200 g
Prémiová kvalita

Entremont Comte AOP

Entremont Comte AOP

200 g
Prémiová kvalita
129,00 Kč (645,00 Kč/kg)
Popis produktu

Kdo by neznal tento skvělý horský sýr z pohoří Jura, který je charakterem velmi podobný sýru gruyère ze Švýcarska, a proto se i někdy označuje jako gruyère de Comté. Oproti švýcarskému sýru jsou však bochníky Comté přeci jenom o něco větší a obvykle nejdou pod 45 kg.

Sýr Comté patří mezi nejoblíbenější francouzské sýry vůbec, proto je jeho výroba skutečně hodně vysoká a stále roste. Přesto, že jej dnes produkují průmyslové sýrárny, neslevili sýraři nic z jeho kvality, resp. dodržování tradičních řemeslných postupů. Sýrařští inspektoři velmi důsledně kontrolují dodržování apelačních pravidel a zejména výslednou kvalitu sýrů. Pro hodnocení používají dvacetibodovou stupnici. Pokud sýry získají alespoň 15 bodů, jsou označeny zelenou vinětou, určenou pro prvotřídní výrobky. Při dosažení 12–14 bodů obdrží červenou vinětu, která indikuje stále ještě vysokou kvalitu. Pokud ale sýry při hodnocení dostanou méně než tři body, nesmějí být již označovány jako Comté a nesmějí ani nést označení A.O.C. (=Appellation d´Origine Contrȏlée). Takovýchto sýrů je vyřazováno okolo 3–5 %.

Mezi hlavní zásady výroby patří zejména povinnost zpracovávat mléko čerstvé, a to nejdéle do 14 hodin po nadojení, pokud bylo skladováno při teplotě 14–18 °C, respektive do 24 hodin, pokud mléko bylo vychlazeno po nadojení na 4 °C. V druhém případě se v zimním období povoluje zpracování do 36 hodin. Pasterace mléka není povolena, pouze před sýřením se maximálně jednou může mléko ohřát do 40 °C. Sýřenina se formuje do tvaru velkého zploštělého bochníku o průměru 40–70 cm a hmotnosti až do 60 kg, výška sýrů je okolo 10 cm. Je přísně zakázáno přidávání sýrařských barev, takže v průběhu roku se zabarvení sýrové hmoty mění v návaznosti na krmnou dávku. Sýry z období zeleného krmení jsou žlutší, naproti tomu sýry vyrobené z mléka od krav krmených například v zimě senem jsou světlejší.

Sýry zrají po dobu nejméně 90 dnů, ale nejlepší jsou v podstatě sýry ve stáří 9–12 měsíců.

Skladování: Uchovejte při teplotě od +4° C až + 8° C.

Adresa výrobce: ENTREMONT ALLIANCE, B.P. 29, 25FAUBOURG DES BALMETTES, ANNECY-FRANCE, 740 00

Složení

Složení: NEpasterované mléko, jedlá sůl, mlékárenské kultury

Výživové údaje na 100g:energetická hodnota 1700kJ/ 410kcal,tuky 34g,z toho nasycené mastné kyseliny 22g, sacharidy <0,5g, z toho cukry <0,5g,bílkoviny 26g, sůl 0,8g

Alergeny: 7 – Mléko a mlékárenské kultury

Čas doručení si zvolíte až v objednávce OK