Entremont Comte AOP

200 g
Prémiová kvalita
129,90 Kč 649,50 Kč/kg
Kategorie:
Země původu: Francie,

Sýr Comté patří mezi nejoblíbenější francouzské sýry vůbec. Vyrábí se z mléka krav, pasoucích se na horských loukách ve velkých nadmořských výškách. Jelikož sýr nese chráněné označení původu, mohou se sýry Comté vyrábět jen v této oblasti. Ročně se ho vyrobí 64 tun, což ho řadí na první příčky v produkci francouzských sýrů s chráněným označením. 

Proces zrání spočívá v ohřevu syrovátky a dodržování tradiční receptury, která mu dává jedinečnou intenzivní chuť. Chuť je plná a připomíná ořechy a karamel, zároveň je lehounce slaná, zároveň se postupem času (zráním) zvyšuje a má intenzivnější vůně. 

Tajemství intezivní chutě a vůně

Aby se vůně a příchutě sýrů plně rozvinuly, zrají ve sklepech nejméně sedm týdnů. Sýry jsou opečovávány a otáčeny hlavními sýrovými mistry, aby byla zaručena jejich nejlepší možná kvalita.

Použití

Sýr je chutný na chlebu, toustech, strouhaný na těstoviny, v salátech, fondue nebo v zapékaných jídlech. Hodí se k němu všechny druhy vín, ať už jde o bílá, růžová či červená.

Na obrázku může být: jídlo

O výrobci

Společnost Entremont existuje již 70 let a už od počátku vzniku vyrábí sýry z mléka pocházejícího pouze od francouzských kra. Na své produkty mají  dva certifikáty CHOP (chráněné označení původu) a CHZO (chráněné zeměpisné označení), které zaručují kvalitu jejich sýrů. 

Výsledek obrázku pro entremont logo

Skladování

Skladujte při teplotě 4-8°C.

Výrobce

Entremont Alliance, B.P. 29
25 Faubourg des Balemttes
740 00 Annecy
Francie

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 29 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 11 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Nepasterované mléko
Jedlá sůl
Mlékárenské kultury

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota1700 kJ/410 kcal
Tuky34 g
z toho nasycené mastné kyseliny22 g
Sacharidy0.5 g
z toho cukry0.5 g
Bílkoviny26 g
Sůl0.8 g
Vláknina g

Alergeny

Mléko
Obsah alergenů před konzumací vždy zkontrolujte na obalu výrobku.