Entremont

Entremont Gruyere de France IGP

200 g

BĚŽNĚ ČERSTVÉ 23 DNŮ

Prémiová kvalita
155,70 Kč 778,50 Kč/kg

Doručení už do 60 minut

90+ zákazníků pravidelně nakupuje

Země původu: Francie,
Víte, že...
Lokální produkty a záruka čerstvosti

Každý den odebíráme ty nejčerstvější potraviny z místních zdrojů, kterým můžete důvěřovat.

Přírodní zrající sýr prémiové kvality z nepasterizovaného kravského mléka.

První zmínky o tomto sýru pocházejí ze Švýcarska. Gruyère de France má ovšem kořeny ve francouzském regionu Franche-Comté a Savoy. Mléko na výrobu tohoto sýru pochází od krav, které jsou krmeny výhradně trávou a senem. Sýr je tak charakteristický bohatou škálou chutí, ve které můžete naleznout ovocné, ale i ořechové tóny s medovým nádechem. Kůrka je tenká a tmavá a textura krásně vláčná. Nezbytnou součástí sýru jsou oka, které jsou důsledky různých teplot během fáze zrání. Velikost ok se může lišit, a to od velikosti hrášku až po velikost třešně.

Všechny sýry Entremont jsou certifikovány chráněným označením původu (CHOP) a chráněným zeměpisným označením (CHZO), které zaručují jejich kvalitu.

Tajemství intezivní chutě a vůně

Aby se vůně a příchutě sýrů plně rozvinuly, zrají ve sklepech několik týdnů. Sýry jsou opečovávány a otáčeny hlavními sýrovými mistry, aby byla zaručena jejich nejlepší možná kvalita.

Použití

Sýr Gruyére je výborný s krekry, fíky, hrozny nebo na sendviči s rajčetem a cibulí. Hodí se také jako příloha, do polévky nebo omáčky. Doporučená vína jsou silnější, bílá i červená. 

Tip! Ideální do krémové cibulové polévky.

O výrobci

Les Fromagerie Occitanes je francouzská společnost, která působí na trhu více než 70 let. Zaměřuje se na výrobu tradičních francouzských sýrů podle tamějších receptur. Mléko na jejich výrobu pochází výhradně od francouzských krav, díky čemuž získají označení CHOP (chráněné označení původu) a CHZO (chráněné zeměpisné označení), která zaručuje tu nejvyšší kvalitu. V jejich sortimentu naleznete sýry typu Auvergne, Pyreneje, Roquefort a další.

Skladování

Skladujte v chladničce při teplotě 4–8 °C.

Výrobce

LES FROMAGERIE OCCITANES
Zone industriale, B.P.15
Villefranche de Lauragais 312 90
Francie

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 23 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 10 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Nepasterované mléko
Jedlá sůl
Mlékárenské kultury

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota1680 kJ/405 kCal
Tuky33 g
z toho nasycené mastné kyseliny21 g
Sacharidy0.5 g
z toho cukry0.5 g
Bílkoviny27 g
Sůl0.9 g
Vláknina g

Alergeny

Mléko
Obsah alergenů před konzumací vždy zkontrolujte na obalu výrobku.