Ananas baby

1 ks
85,90 Kč 85,90 Kč/ks

Doručení už do 60 minut

40+ zákazníků pravidelně nakupuje

Země původu: Mauricius,
Víte, že...
Vyberte si z více než 5.000 plant-based produktů

Dopřejte si nejširší nabídku plant-based produktů ze všech supermarketů!

Kulatý šťavnatý baby ananas se svěží sladkokyselou chutí. Baby ananas má oproti velkým plodům jemnější a sladší dužninu bez tuhých vláken. Barva kůry může být tmavozelená až žlutá se zeleným žíháním.

Na spodním řezu ananasu se může objevit vzdušná plíseň, která vzniká z důvodu změny vlhkosti při skladování a transportu do Evropy.

Použití

Ananas se většinou konzumuje čerstvý, hodí se na dopolední či odpolední svačinu. Ananas můžete použít do ovocných salátů, řezů, koktejlů nebo smoothie. Dají se z něho připravovat i teplé pokrmy, zejména se používá do exotických jídel. Kromě různých moučníků, závinů a jiných sladkých pokrmů můžeme ananas připravit i naslano.

Hodí se do zapékaných jídel, pod různé druhy mas, na pizzu, do rizota nebo jako příloha k masu. Ananas můžete smažit, zapékat i grilovat. Pokud ho ogrilujete, cukr v něm zkaramelizuje, zároveň si však zachová nakyslou chuť a je dokonalou přílohou k masové pečínce. Ananasovou šťávu můžete přidat do marinovací směsi na maso, která udělá z masa velmi křehký a libový plátek. 

Nechte se inspirovat recepty Romana Vaňka! Ananas můžete využít např. v receptu na grilovaný flambovaný ananas nebo grilovaný ananas.

Skladování

Zralý ananas se musí co nejrychleji spotřebovat. Nezralý ananas můžete nechat až dva týdny zrát. Skladujte při teplotě 10–15 °C.

Složení

Baby ananas