MASO!

MASO! Hovězí květová špička

cca 0,88 kg

ZÁRUKA ČERSTVOSTI

Od českého farmáře

cca

 351,00 Kč 398,80 Kč/kg

Doručení už do 60 minut

60+ zákazníků pravidelně nakupuje

Země původu: Česká republika,
Víte, že...
Lokální produkty a záruka čerstvosti

Každý den odebíráme ty nejčerstvější potraviny z místních zdrojů, kterým můžete důvěřovat.

Hovězí květová špička neboli květovka je část z oblasti kýty, konkrétně z jejího vrchu. Často se jí přezdívá cap of rump, Jihoameričané jí zase říkají Picanha.

Květovka se vyznačuje tukovým mramorováním. Jelikož není tento sval natolik namáhán, vyniká maso křehkou drobivou strukturou a výraznou chutí.

Maso se skvěle hodí do omáček i na pečení. Lze ho i upravit i na grilu, pokud bude správně seřízlé proti vláknům. U této přípravy pozor na přetažení.

Více o hovězím značky MASO!

Hovězí je vždy jen z mladého býka z plemene Českého strakatého skotu, také znám jako ČESTR, u kterého je kontrolovaná zmasilost a protučnělost. Zvířata jsou chována na několika farmách, kde jsou pouze na slámě, což příznivě prospívá jejich kondici. Po celý život mají větrané stáje a přístup k žrádlu stejně jako vodě, podáváno je jim pouze české krmivo. Po porážce jsou býci minimálně týden vyvěšeni na sucho, aby jejich maso zkřehlo.

Maso pro Rohlik.cz zpracovávají v TORO Hlavečník a to podle přesných požadavků na zmasilost a protučnělost každého kusu tak, aby pro vás byla vždy zajištěna dokonalá kvalita.

Použití

Maso lze využít na steaky a minutky, můžete ho však i vařit, dusit či péct.

Tip! Připravte si steak podle následujícího receptu:

Maso osušte, očistěte a nemarinujte v olivovém oleji s pepřem a rozmarýnem. Steak zprudka opečte 1,5 minuty z každé stran. Poté na něj položte kostičku másla a dejte péct do trouby na 200 °C. Maso nechte před podáváním odpočinout, aby se šťáva udržela v mase. Steak podávejte s grilovanou zeleninou nebo bramborami či hranolky.

O výrobci

TORO Hlavečník je největší divizí společnosti CHOVSERVIS a.s. Zabývá se porážkou jatečných zvířat (skotu, prasat a ovcí), ale jejich specializací a nosným výrobním programem je porážka a produkce kvalitního hovězího masa, především „Mladých býků“ (do 24 měsíců věku). Ti tvoří 97 % z celkového počtu poraženého hovězího dobytka.  

Další činností divize TORO Hlavečník je výroba masných výrobků a specialit. Nabízí široký sortiment od drobných masných výrobků (párky, klobásy), přes salámy, vařené masné výrobky, lahůdkářské speciality (paštiky, aspiky), až po uzená masa.

Skladování

Skladujte při teplotě 0–4 °C.

Výrobce

CHOVSERVIS a.s.
Zemědělská 897,
500 03 Hradec Králové
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 2 dny.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 3 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Hovězí květová špička