FJORU ASC Pražma královská filet s kůží

cca 160 g

BĚŽNĚ ČERSTVÉ 4 DNY

cca

 142,00 Kč 899,90 Kč/kg
Země původu: Řecko, Chorvatsko,

Přivítejte novou vlastní značku ryb - Fjoru - nejlepšího odborníka na ryby ve vašem městě. Naším cílem je nejen šířit myšlenku, že ryby jsou zdrojem vysoce zdravých bílkovin, ale také podporovat udržitelnost rybářských podniků a farem, protože je známo, že ekologii máme v krvi. Fjoru je jednoduše nejlepší odborník na ryby ve vašem městě.

Čerstvé filety z pražmy královské, jejíž maso se vyznačuje delikátní chutí.

Pražma královská, vlastním jménem Mořan zlatý, je ostnoploutva ryby žijící v Středozemním moři a ve východní části Atlanitku od jižní Anglie až po Kanárské ostrovy.

Ryby jsou zabalené do SKIN folie, která poskytuje dokonalou ochranu. Ryby vydrží čerstvé až několik dní, aniž by se to projevilo na jejich kvalitě (navíc se lépe skladují v lednici).

Balení obsahuje 2 filety.

Certifikace

Tyto produkty pocházejí z farmy, která byla nezávisle certifikována podle standardu ASC pro zodpovědně chované mořské plody. www.asc-aqua.org

Použití

Inspirujte se tímto receptem na filet z pražmy královské:

Filety nejprve osušíme. Následně je osolíme a opepříme. Poté je vložíme na pánev s rozpáleným olejem a smažíme z obou stran dozlatova. Nejprve smažíme stranu s kůží. Podáváme s bramborovou kaší či pečivem.

O výrobci

Fjord Bohemia se specializuje na zpracování veškerých čerstvých ryb a dalších mořských produktů. Další činností je uzení lososů přírodním a tradičním způsobem na bukovém dřevu, bez dodatečných konzervačních látek, včetně jejich distribuce. 

Skladování

Skladujte v lednici při teplotě 0–4 °C. 

Výrobce

Fjord Bohemia s.r.o
Za Avií 914/2
196 00 Praha - Čakovice
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 4 dny.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 2 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.