• Milí zákazníci, i o svátcích jsme tu pro Vás a můžete si objednat tak, jak jste zvyklí. Přejeme Vám klidné svátky! Váš Rohlik.cz

Okoun nilský filet bez kůže

cca 260 g
cca 131,00 Kč 499,90 Kč/kg
Země původu: Tanzánie,

Filety okouna jsou velmi jemné chuti. Nedoporučuje se maso příliš ochucovat silným kořením, aby nezaniklo velmi jemné aroma tohoto okouna.

Jeho maso je tučné, má narůžovělou barvu a delikátní chuť, z evropských ryb se mu nejvíce podobá maso candáta, a je bohaté na omega 3 mastné kyseliny. Okoun nilský, jak už název vypodívá, je původem africká ryba. Dnes je to významná hospodářská ryba a chová se i v akvakultuře.

Použití

Filety lze upravovat jakýmkoliv způsobem, ať už se jedná o smažení na přírodno, zapékaní, grilování nebo přípravu na páře.

Vyzkoušet můžete jednoduchý recept na okouna na másle:

Filety nejprve nasolíme a poté podle chuti okořeníme tymiánem a oreganem. Okouna vložíme do pekáče, přidáme kousek másla a dáme péct do trouby předem vyhřáté na 180 °C. Podáváme s brambory nebo bramborovou kaší.

O výrobci

Fjord Bohemia se specializuje na zpracování veškerých čerstvých ryb a dalších mořských produktů. Další činností je uzení lososů přírodním a tradičním způsobem na bukovém dřevu, bez dodatečných konzervačních látek, včetně jejich distribuce. 

Skladování

Skladování: skladujte při teplotě 0–2 °C.

Výrobce

Fjord Bohemia s.r.o
Za Avií 914/2
196 00 Praha - Čakovice
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 4 dny.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 2 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.