Soresina Grana Padano DOP

200 g
Prémiová kvalita
 139,90 Kč 699,50 Kč/kg
Země původu: Itálie,

Tvrdý, italský sýr Grana Padano s charakteristickou intenzivní chutí.

Sýr původem z Itálie, který je vyráběný z čerstvého kravského mléka. Je charakteristický svou nasládlou chutí a vůní s tóny bylin a ovoce, která je s pokračujícím zráním výraznější. Kůrka je hladká a má světle slámovou barvu a uvnitř zrnitou strukturu, která je drobivá. Sýr navíc neobsahuje sacharidy a dokonce i laktózu, což je důvod, proč je také dokonale vhodný pro lidi, kteří netolerují tento typický mléčný cukr. 

Sýr je uznaný EU a je zapsán v seznamu výrobků DOP. Takto označené výrobky musí podléhat požadavkům na dodržování předpisů pro ně určených. 

Použití

Grana Padano má v kuchyni široké využití a v italské kuchyni je zcela nepostradatelný. Můžete ho využít na studené, ale i teplé předkrmy. Ideální na posyp všech těstovin, rizot, zeleninových salátů, ale i na steaky. Upečete z něj slané pečivo, přidáte do sendvičů. Je vhodný k červenému i bílému vínu.

O výrobci

Latteria Soresina je italská mlékárenská společnost, jejíž počátky sahají až do roku 1900. Výrobou svých mléčných produktů se nechala inspirovat od nejzkušenějších podniků ze Švýcarska, Německa a dalších zemí. V jejich sortimentu naleznete širokou škálu mléčných výrobků té nejvyšší kvality jako například šlehačky, mléka, másla a sýry typu parmazán a provolette.

Skladování

Skladujte v chladničce při teplotě 2–8 °C. 

Výrobce

Letteria Soresina
Via Dei Mille 13/17  
26015 Soresina
Itálie

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 66 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 30 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.