Slide 1 of 3

Germain Epoisses sýr AOP

250 g
Prémiová kvalita
169,90 Kč 679,60 Kč/kg
Země původu: Francie,

Sýr Epoisses je francouzský sýr v prémiové kvalitě, jehož vznik se datuje už v 16. století. Vyrábí se z plnotučného kravského mléka s přidáním burgundského vína. Jeho povrch je lesklý, hladký a má oranžovou barvu. Je velmi krémový a jeho chuť je kořeněná. Označení AOP znamená, že má certifikát "chráněné označení původu". 

Tento ručně vyráběný sýr se nejprve promyje solným roztokem a poté se uloží do vlhkých sklepů po dobu čtyř týdnů. Po tomto krátkém zrání se kůra namočí do likéru Marc de Bourgogne, který je vedlejším produktem místního vinařského průmyslu.

Sýr Epoisses je uložen v malé, kulaté, dřevěné krabičce, která působí luxusním dojmem. Tento kvalitní sýr ocení opravdu každý!

Použití

Sýr je ideální na sýrový talíř nebo do salátu. Skvěle hodí také na čerstvý nakrájený chléb.

O výrobci

Henri Germain společně se svou manželkou založili na počátku 20. století ve městě Chalancey v Haute-Marne rodinnou sýrárnu. Podnik se speciálně zabývá výrobou měkkých zrajících sýrů a krémových sýrů s příchutěmi. Výsledkem kvalitní práce je certifikace AOC, která zaručuje ekologickou výrobu a zmírnění negativních dopadů na životní prostředí.

Skladování

Skladujte v chladničce při teplotě 0-7 °C.

Výrobce

Fromagerie Germain
52190  Vaux-Sous-Aubigny
Francie

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 8 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 7 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Pasterované mléko
Sůl
Mlékárenské kultury
Marc de Bourgogne

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota1191 kJ/287 kcal
Tuky24 g
z toho nasycené mastné kyseliny17 g
Sacharidy0.8 g
z toho cukry0.3 g
Bílkoviny17 g
Sůl1.75 g
Vláknina g

Alergeny

Mléko
Obsah alergenů před konzumací vždy zkontrolujte na obalu výrobku.