Germain Epoisses sýr AOP

250 g

BĚŽNĚ ČERSTVÉ 15 DNŮ

Prémiová kvalita
 199,90 Kč 799,60 Kč/kg
Země původu: Francie,

Epoisses, francouzský sýr prémiové kvality, který se vyznačuje chutí burgundského vína.

Historie tohoto sýru sahá až do 16. století. Ručně vyráběný sýr se vyrábí z plnotučného kravského mléka, do kterého se následně přidá burgundské víno. Poté se promyje solným roztokem a uloží se do vlhkých sklepů, kde zraje 4 týdny. Po tomto krátkém zrání se kůra namočí do likéru Marc de Bourgogne. Jeho povrch je lesklý, hladký a má krásně oranžovou barvu. Má krémovou texturu a jeho chuť je kořeněná.

Sýr Epoisses je uložen v malé, kulaté, dřevěné krabičce, která působí luxusním dojmem.

Použití

Pro zvýraznění chuti sýr vyndejte a nechte 10 minut při pokojové teplotě. Výborně se hodí jako dezert ke kvalitním červeným vínům.

O výrobci

Henri Germain společně se svou manželkou založili na počátku 20. století ve městě Chalancey v Haute-Marne rodinnou sýrárnu. Podnik se speciálně zabývá výrobou měkkých zrajících sýrů a krémových sýrů s příchutěmi. Výsledkem kvalitní práce je certifikace AOC, která zaručuje ekologickou výrobu a zmírnění negativních dopadů na životní prostředí.

Skladování

Skladujte v chladničce při teplotě 0–7 °C.

Výrobce

Fromagerie Germain
52190  Vaux-Sous-Aubigny
Francie

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 15 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 6 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.