Germain Langres sýr AOP

180 g
Prémiová kvalita
 149,90 Kč 832,78 Kč/kg
Země původu: Francie,

Langres, zrající francouzský sýr původem z regionu Champagne – Ardenne.

Historie tohoto sýru sahá teprve do roku 1991. Ručně vyráběný sýr se vyrábí z plnotučného kravského mléka podle staré francouzské tradice. Poté se promyje solným roztokem a uloží se do vlhkých sklepů, kde zraje 5 týdnů. Nejlépe chutná během zrání mezi květnem až srpnem. Jeho povrchová kůra je bílá až žlutá. Textura krémové měkká, která v závislosti na délce stáří se může stát drobivou.

Sýr Langres je uložen v malé, kulaté, dřevěné krabičce, která působí luxusním dojmem. Dodatek AOP znamená "chráněné označení původu".

Použití

Pro zvýraznění chuti sýr vyndejte a nechte 10 minut při pokojové teplotě. Výborně se hodí jako dezert ke kvalitním červeným vínům.

O výrobci

Henri Germain společně se svou manželkou založili na počátku 20. století ve městě Chalancey v Haute-Marne rodinnou sýrárnu. Podnik se speciálně zabývá výrobou měkkých zrajících sýrů a krémových sýrů s příchutěmi. Výsledkem kvalitní práce je certifikace AOC, která zaručuje ekologickou výrobu a zmírnění negativních dopadů na životní prostředí.

Skladování

Skladujte v chladničce při teplotě 0–7 °C.

Výrobce

Fromagerie Germain
52190 Le Montsaugeonnais
Francie

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 31 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 10 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.