• Velice se omlouváme, ale kvůli výpadku našich systémů z dnešního rána může docházet ke zpoždění v doručení vašich nákupů. Usilovně pracujeme na odstranění problému. 

    Zobrazit více
  • Milí zákazníci, dnes se koná L´etape Tour de France a je možné, že se opozdí doručení dnešních objednávek z důvodu uzavírek na trase. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení.

Čerstvá pasta Penne

330 g
ChlazenéOd českého farmářePrémiová kvalita
 72,90 Kč 220,91 Kč/kg
Země původu: Česká republika, Itálie,

Čerstvé penne od českého výrobce.

Těstoviny jsou vyrobené s láskou a z prvotřídních surovin. Jelikož je mouka pro pastu nejdůležitější vstupní surovinou, má firma vlastní malou mlýnici v Itálii. Díky mouce jsou jejich těstoviny tak chutné a krásně pórovité. 

Pro výrobu dále používají italská, přírodní formou pasterovaná vajíčka. Těstoviny Čerstvá pasta jsou více vaječné, a proto jsou tak krásně žluté a nedobarvované. 

  • Čerstvá pasta je na povrchu porézní a tak mnohem lépe přijme omáčku či pesto.
  • Nesuší se nemrazí a ani se nepředvařuje
  • Vaří se pouze 2–3 min. oproti suché pastě, která se vaří 8–12 min.

Použití

Po rozbalení vhoďte do vroucí osolené vody a vařte 2-3 minuty. Těstoviny jsou vhodné na zapékání, do salátů a také jako přílohové těstoviny k omáčkám.

Tip! Připravte si penne na způsob All'Arrabbiata: 

Na kvalitním olivovém oleji osmahneme na plátky nakrájené stroužky česneku a chilli papričku. Dbejte na to, aby česnek příliš neztmavl, mohl by zhořknout. Následně přidáme oloupaná rajčata nakrájená na kostky, osolíme a při vysoké teplotě vaříme asi 15 minut, občas promícháme. Těstoviny uvařte minimálně v jednom litru osolené vroucí vody, doba varu čerstvé pasty je 2 až 3 minuty. Sceďte je, promíchejte s připravenou omáčkou a ozdobte nakrájenou natí petržele. Můžete přidat i parmezán. Dobrou chuť!

O výrobci

Čerstvá pasta je malá firma rodinného formátu z obce Kolová u Karlových Varů. Společnost Čerstvá pasta vznikla v létě roku 2012, ze snahy pana majitele Jana Blažka, který je vášnivým milovníkem italské kuchyně. 

Pan Blažek sám provozoval několik restaurací. Jednu z nich měl i v italském horském středisku Cavalesse, kde nahlédl do tajů tamní gastronomie. Své zkušenosti následně předal svým zaměstnancům a začal nabízet čerstvou pastu do restaurací a poté také prodávat na farmářských trzích. 

Od roku 2013 se jejich výroba rozšířila o chlazené omáčky a pesta. Suroviny nakupují převážně u farmářů nebo regionálních prodejců. 

Skladování

Doba spotřeby je díky naprosté čerstvosti 10 dní.

Výrobce

Čerstvá pasta - Jan Blažek
Kolová 216
362 14  Karlovy Vary
Česká republika