Kopřivy řezané čerstvé, balení

50 g
Vyprodáno. Očekáváme v neděli.
Poslat e-mail, až bude skladem
Zobrazit podobné zboží z kategorie »
Země původu: Česká republika,

Kopřivy mají zelenou barvu, žahavé chlupy a ve vaší kuchyni najdou spoustu využití. 

Použití

Jako všechny rostliny je i kopřiva nejzdravější a nejléčivější v syrovém stavu. Použití kopřivy v léčitelství je velmi rozmanité – je využívána pro přípravu čajů, nálevů a koupelí.

Kopřiva je považována za doplněk mezi kořením a zeleninou. Dá se také používat jako špenát a k okořenění jarní polévky.

Je také nenahraditelnou součástí velikonoční nádivky, kterou si můžete připravit podle následujícího postupu:

Vepřové a uzené maso uvaříme doměkka. Rohlíky nakrájíme na kostičky, pokropíme vývarem z masa, aby byly mírně nasáklé. Vmícháme žloutky, pepř, sůl, pažitku, majoránku, petrželku, pokrájené maso a nakonec sníh z ušlehaných bílků a přidáme čerstvé nasekané kopřivy. Nádivku dáme do formy a pečeme půl až třičtvrtě hodiny. 

Přejeme dobrou chuť.

Skladování

Čerstvou kopřivu spotřebujte co nejdříve, lze ji také usušit.

O dodavateli

Česká firma Forest produce již 15. rokem dodává širokému spektru maloobchodních, velkoobchodních i individuálních partnerů lesní houby vlastní produkce (čerstvé, mražené, sušené a sterilované) spolu s dalším potravinářským sortimentem za velmi příznivé ceny a to v České republice i v zahraničí.

Díky vlastní síti trvalých výkupních míst vzájemně vzdálených stovky kilometrů jsou schopni celoročně dodávat lesní houby (a další zboží) nejenom ve zpracované formě (mražené, sušené, sterilované) ale od dubna do prosince se zaměřují především na široký sortiment čerstvých lesních hub.

Dodavatel

Forest produce
A. Trägera 14
370 10  České Budějovice 
Česká republika