QuattroColli Pecorino Romano Q.C.

200 g
Prémiová kvalita
139,90 Kč 699,50 Kč/kg
Země původu: Itálie,

Typický tvrdý italský sýr vyráběný z plnotučného ovčího mléka.

Král všech sýrů QuattroColli Pecorino Romano Q.C. pochází z Itálie. Je ideálním doplňkem na přípravu italských pokrmů. Po otevření vás překvapí jeho nádherná silná vůně a intenzivní chuť se pomalu rozpouští ve vašich ústech. Jeho barva je smetanová až světle žlutou.

Použití

Ideální jako tapas k vínu nebo ho můžete využít na posyp na těstovin nebo risotta.

Tip! Vyzkoušejte zeleninové dortíčky posypané výborným sýrem QuattroColli Pecorino Romano Q.C.!

Vejce a žloutky dobře rozmíchejte s mlékem a se škrobovou moučkou, osolte a opepřete. Brokolici a papriku krátce povařte v osolené vodě, sceďte a nechte okapat, popř. nakrájejte na menší kostičky.

Utřete máslo s tvarohem a solí, přidejte mouku a vypracujte hladké těsto. Rozválejte ho na pomoučeném vále na plát a vykrájejte kolečka o něco větší, než máte formičky na bábovičky nebo na košíčky. Těstem pokryjte dno vymazaných formiček a okraje vytáhněte do výšky. Na těsto nandejte zeleninovou směs, zalijte mléčnou hmotou, uhlaďte a posypte sýrem QuattroColli Pecorino Romano Q.C.

Formičky vložte do trouby vyhřáté na 200 °C a pečte asi 30 minut (během pečení stáhněte teplotu trouby na 180 °C).

O výrobci

F.lli Pinna Industria Casearia S.p.A je italská rodinná společnost, jejíž příběh se začal psát roku 1919 v severní části Itálie, Sardinian Thiesi. Podnik vlastní pole a louky, kde se volně pasou ovce, z jejichž mléka se poté vyrábí kvalitní sýry. V jejich sortimentu tak naleznete sýry typu Brigante, Pecorino anebo například známou Ricottu.

Skladování

Skladujte v chladničce při teplotě 4–8 °C. Po otevření skladujte v chladničce nejlépe ve skleněné nebo plastové nádobě či zabalené ve folii odděleně od ostatních potravin. Spotřebujte do 10 dnů od otevření. 

Výrobce

F.LLI PINNA INDUSTRIA CASEARIA SpA
Via F.lli Chighine, 9 
07047 Thiesi 
Itálie

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 95 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 30 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.