Rohlik.cz Gouda uleželá 14 týdnů výkroj

120 g
89,90 Kč 749,17 Kč/kg
Cena pro Premium: 76,41 Kč
Země původu: Holandsko,

Gouda je tradiční holandský sýr z kravského mléka, který pochází ze stejnojmenného městečka. Sýr se vyznačuje žlutou vnitřní hmotou a krémovou texturou.

V chuti se promítají specifické vlastnosti kravského mléka a nádech oříšků. Tak neváhejte a vyzkoušejte i vy tuto pravou holandskou Goudu!

Pokud v nákupní tašce objevíte sýr ve tvaru válečku, máte rozhodně důvod k oslavě – vyšlo na vás totiž tzv. srdce sýra, tedy prostředek sýrového bochníku, ze kterého výrobci při ochutnávkách vykrajují právě ty nejchutnější a nejvyzrálejší porce.

Výroba této lahodné Goudy

Gouda se tradičně balí do voskových obalů. Čistá a bez příchutě je také tou jedinou, kterou najdete v ledničce každého Holanďana. Čím je Gouda starší, tím je žlutější a drobivější. Tento sýr zraje dlouhých 14 týdnů, a díky tomu je tak akorát zralý a jeho struktura není ani mazlavá ani drobivá.

Zpracováno a baleno v České republice.

Použití

Můžete ji využít v teplé i studené kuchyni anebo si jen užít její výraznou chuť samotnou u sklenky dobrého vína. Sýr se hodí nejenom ke sklence vína a čerstvému pečivu, ale i k zapékání.

O výrobci

Hazeleger je moderní společnost z Holandska, původně založená jako rodinný podnik pro výrobu vlastních celých sýrů. Nyní se společnost věnuje zrání, krájení a balení sýrů, které rozváží po celém světě. Jako nezávislý rodinný podnik není společnost spojena s velkou mléčnou společností, takže možnosti s nimi jsou nekonečné.

Skladování

Skladujte při teplotě 2–7 °C.

Upozornění

Povrchová vrstva není určena ke konzumaci.

Výrobce

Hazeleger Kaas B. V.
Hanzeweg 37
3771 NG Barneveld
Holandsko

Kam s obalem? 

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 14 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 6 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.