Slide 1 of 2

Choceňská mlékárna Choceňský Max Jogurt 10 % bílý

380 g
27,90 Kč 73,42 Kč/kg
Český původ na rohlíku
Země původu: Česká republika,

Smetanový jogurt bílý.

Přátelské mikroorganismy, které najdete v živých bakteriálních kulturách bílého jogurtu, je hřích nevyužít. Jsou úžasnou přírodní cestou, jak se vypořádat s mnoha příjemnými akutními i chronickými problémy.

Je to výborný zdroj vápníku, navíc má vysoký podíl bílkovin a samozřejmně obsahuje "hodné" bakterie, které dokážou zázraky s naším zažíváním. Ideální je například konzumace jogurtu po užívání antibiotik.

Použití

Jogurt je určen k přímé konzumaci, a to jak samotný, tak i jako přísada do několika jídel, ať už ve slané nebo sladké podobě.

Můžeme z něj vytvořit jogurtové koktejly s ovoci, zmrzliny, ale také polévky či dipy.

Vyrobte si z bílého jogurtu velice populární tzatziky dle následujícího postupu:

Oloupeme salátovou okurku, omyjeme vodou a na hrubém struhadle nastrouháme do mísy. Potom ji hodně posolíme a dáme asi na půl hodiny až hodinu do lednice. Sůl pustí z okurky vodu. Po stanovené době okurku vyndáme z lednice, do mísy napustíme hodně vody a přes jemné sítko přecedíme, ještě proudem vody vyplavíme zbytky soli (necháme stále v sítku), necháme chvíli okapat a pak jemně lžící vymačkáme vodu přes sítko pryč. Ještě necháme vykapat. Pak dáme na chvíli do lednice.

Do jiné mísy opatrně lžící vyhrneme jogurt z kelímku. Do jogurtu dáme prolisované stroužky česneku, pár kapek citronu a asi 3 kapky olivového oleje. Na jogurt dáme trošku soli a mletého pepře. Okurku vyjmeme z lednice a promícháme lehce s jogurtem, necháme vychladit v lednici.

O výrobci

Choceňská mlékárna s.r.o. je ryze českou mlékárnou s více než osmdesátiletou tradicí výroby mléčných produktů. Profiluje se na trhu především v segmentu pomazánkových másel, smetanových pomazánek, smetanových jogurtů a tvarohů. V současnosti výroba zahrnuje řadu s obchodní značkou “Choceňská mlékárna 1928” a výrobu pro privátní značky některých maloobchodních řetězců.

Skladování

Skladujte při teplotě +4°C až +8°C.

Výrobce

Choceňská mlékárna, s. r. o.
Kollárova 481
565 01 Choceň
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 11 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 4 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Smetana
Jogurtové kultury

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota502 kJ/121 kcal
Tuky10.2 g
z toho nasycené mastné kyseliny6.1 g
Sacharidy3.8 g
z toho cukry3.8 g
Bílkoviny3.5 g
Sůl0.1 g
Vláknina g

Alergeny

Mléko