Naši zákaznickou podporu bohužel přemohla chřipková epidemie. Z kapacitních důvodů bude live chat ve špičkách nedostupný. Veškeré požadavky budeme vyřizovat postupně, prosíme jen o trpělivost. Moc se omlouváme a držte nám palce, ať jsme brzy zdraví. Děkujeme za pochopení.

Hlíva Královská (Máčková) - ERYNGII, vanička

80 g
Bez éček
39,90 Kč 498,75 Kč/kg
Kategorie:
Země původu: Maďarsko, Jižní Korea, Čína,

Popis produktu

Svojí lahodnou chutí a tvarem se výrazně liší od ostatních hlív a vysloužila si tím název "King oyster" - hlíva královská. Zatímco u hlívy ústřičné se používá pouze klobouk u hlívy královské se zpracovává celá plodnice, jejíž struktura výrazně připomíná hřib, a též po tepelném zpracování neovlivní barvu pokrmu. Je oblíbená v klasické italské i asijské kuchyni. V letním období ji můžeme i grilovat. Grilovanými plátky se mohou dozdobovat hotové pokrmy, jako těstoviny, rizota nebo saláty. Z pohledu české kuchyně lze obecně říci, že ji můžeme použít tam, kde bychom použili hřib smrkový. Lze ji smažit, dusit i grilovat.

TIP – Houbové řízky s tatarkou a brambůrkem: Hlívu podélně nakrájejte na 0,5cm plátky a obalte v klasickém trojobalu jako hříbek a osmažte. Podávejte s tatarkou a vařeným bramborem. Dobrou chuť.

Složení

Hlíva máčková/královská - čerstvá