RUMMO Linguine

500 g
 82,90 Kč 165,80 Kč/kg
Země původu: Itálie,

Linguine Rummo jsou pravé italské těstoviny podobné špagetám.

Linguine znamená v italštině "malé jazýčky". Tento tvar těstovin vznikl v italském Janově, regionu Ligurie. Jejich tvar je podobný špagetám, ale jsou o něco širší. Zatímco špagety tradičně doprovází maso a rajčatové pokrmy, linguine jsou často podávány s mořskými plody nebo pestem. 

Použití

Vařte ve vroucí osolené vodě po dobu 10 minut.

Vyzkoušejte následující recept na Profumo di limone. Na pánvi s extra panenským olivovým olejem osmahněte stroužek česneku, přidejte 4 filety z ančoviček a krátce osmahněte (měly by se v oleji postupně rozpustit). Vlijte šťávu z citrónu a prohřejte. Mezitím uvařte těstoviny ve slané vroucí vodě dle návodu, slijte a vmíchejte do připravené omáčky. Na závěr vmíchejte nasekanou mátu, nastrouhanou kůru z citrónu a máte hotové Profumo di limone. Dobrou chuť.


O výrobci

Italská společnost Rummo je mistrem ve výrobě těstovin již od roku 1846.  Dlouholetá tradice a originální receptura zajišťuje tu nejvyšší kvalitu pravých italských těstovin. Všechny vynikají neobyčejnou chutí a kvalitou, což je dáno zkušenostmi a osobním přístupem.

Skladování

Skladujte v suchu, chraňte před teplem.

Výrobce

Rummo S.p.A
Contrada Ponte Valentino
82100 Beneveto
Itálie