Rohlík BEZ KOMPROMISU

Rohlik.cz Koriandr v květináči

1 ks
48,50 Kč 48,50 Kč/ks

Doručení už do 60 minut

400+ zákazníků pravidelně nakupuje

Cena pro Premium: 41,22 Kč
Země původu: Česká republika,
Víte, že...
Lokální produkty a záruka čerstvosti

Každý den odebíráme ty nejčerstvější potraviny z místních zdrojů, kterým můžete důvěřovat.

Co jídlu dodá grády

Abyste do svých asijských jídel mohli přidávat ten nejčerstvější koriandr, nechte si ho přivézt rovnou v květináči. Dopřejte mu světlo a trochu zálivky a dobře se vám odvděčí.

Koriandr patří do čeledi rostlin miříkovitých, příbuzný je s koprem nebo kmínem. Jedná se o jednoletou rostlinu, která se v Evropě vyskytuje v oblasti Středomoří. Koriandr patří k nejstarším známým kořenicím rostlinám

Výhodou koriandru je, že se při vaření dají využít všechny jeho části. Semena se používají do směsí určených pro nakládání zeleniny. Je součástí kari koření a různých čatní. Dá se také kombinovat s perníkovým kořením jako je badyán, skořice, hřebíček, kardamom či fenykl.

Pokud má koriandr světlejší fleky na listech, neznamená to že je nekvalitní. Chuť a aroma se u něj nemění.

  • Váha zelené hmoty: 45+ g/ks.

Pár slov od koriandru …

Vyrostl jsem na Moravě, abych udělal váš den chutnějším. Doma ze mě sundejte obal, který prosím zrecyklujte. Pravidelně mě zalévejte zespodu, dopřejte mi dostatek světla, pokojovou teplotu nad 12 °C a nenechte mě dlouho čekat na naše společné vaření. Já z vás za to udělám pravého gurmána.

Použití

Výborně se hodí do nejrůznějších masových a zeleninových exotických jídel, zejména do pokrmů s kari. Pro své výrazné aroma se používá především v asijské a mexické kuchyni.

O výrobci

Lidé z Bylinky.cz pro vás pěstují bylinky na Znojemsku v jednom z nejmodernějších skleníků v Evropě už od roku 2012. Základy firmy stojí na úctě k životnímu prostředí. V boji proti škůdcům nasazují jejich přirozené predátory a výtažky z rostlin. Téměř stoprocentně využívají obnovitelné zdroje energie a k zavlažování používají výhradně dešťovou vodu.

Kam s obalem? 

Složení

Koriandr v květináči