Směs pěstovaných hub, vanička

250 g
54,90 Kč 219,60 Kč/kg
Český původ na rohlíku
Kategorie:
Země původu: Česká republika,

Popis produktu

Vyvážená směs pěstovaných hub: žampión bílý, žampión hnědý a hlíva ústřičná.

Žampión bílý - má líbivou vůni i chuť.

Žampión hnědý - na rozdíl od žampiónů bílých, není tak vyšlechtěn, má vyšší obsah sušiny a ponechal si výraznou chuť a vůni žampiónu sebraného v přírodě.

Hlíva ústřičná - chuť je nasládlá, vůně silně příjemně houbová.

Použití

Doporučujeme použít všude tam, kde Váš pokrm nebo strávník ocení pestrost hub.

Hodí se do polévek a omáček, k dušenému masu, ale i vaječných omelet nebo nádivek. Žampiony se dají vmíchat do houbové smaženice nebo zapékat s různými náplněmi. Lze je smažit (recept níže). Mladé plodnice se nakládají do octa. Starší se krájí na plátky a suší. Svoji houbovou vůni a chuť si zachovávají i po usušení.

Už jste někdy vyzkoušeli houbovou pomazánku? Jestliže ne, pak je teď ta správná chvíle.

Suroviny: 1/2 kg hub; 1/2kg cibule; olej; 1 paprika; 1 feferonka; 2 stroužky česneku; 1 dl kečupu; 1 dl octa; 1-2 lžíce soli; 2-3 lžíce krystalového cukru.

Houby očistíme a nakrájíme na malé kousky, které povaříme v osolené vodě, scedíme a propláchneme studenou vodou. Na oleji lehce osmahneme nadrobno nakrájenou cibuli, přidáme na nudličky nakrájenou papriku a najemno nasekanou feferonku, prolisovaný česnek, kečup, ocet, cukr a sůl a za častého míchání dusíme půl hodiny. Horkou pomazánku nalijeme do skleniček, uzavřeme víčky a sterilujeme 20 minut při teplotě 90 C.

Skladování

Nemyté houby můžete v zeleninové přihrádce  v ledničce skladovat 2-3 dny.

 

 

Složení

Žapión zahradní bílý
Žampion hnědý
Hlíva ústřičná