Holoubek a pravnuci

Směs pěstovaných hub, vanička

250 g
48,50 Kč 194,00 Kč/kg

Doručení už do 60 minut

200+ zákazníků pravidelně nakupuje

Kategorie:
Země původu: Česká republika,
Víte, že...
Lokální produkty a záruka čerstvosti

Každý den odebíráme ty nejčerstvější potraviny z místních zdrojů, kterým můžete důvěřovat.

Vyvážená směs pěstovaných hub, se kterými jednoduše vykouzlíte spoustu jídel.

V balení najdete:

  • žampión bílý
  • žampión hnědý
  • hlívu ústřičnou

Požadavky na jakost

(1) Čerstvé houby volně rostoucí a čerstvé houby pěstované, s výjimkou pěstovaných žampionů, musí být pevné konzistence, dobře na sucho očištěné, bez cizích příměsí a nečistot. Houby nesmějí být přestárlé, plesnivé, zapařené a nadměrně vlhké. Mohou být rozděleny nejvýše jedním řezem, klobouk však musí být spojen s třeněm. Loupání klobouků hub není dovoleno s výjimkou klouzků.

(2) U hub uvedených v odstavci 1 se dovoluje perforace do 10 % povrchu plochy řezu, nejvýše však tři otvory, a menší poškození plodnic úlomky nebo požerky na dvou místech. Poškozených hub může být nejvýše 5 %, přičemž poškozenými houbami se rozumí houby, kterým chybí více než čtvrtina klobouku nebo v nichž se vyskytují škůdci.

Použití

Doporučujeme použít všude tam, kde váš pokrm nebo strávník ocení pestrost hub.

Hodí se do polévek a omáček, k dušenému masu, ale i vaječných omelet nebo nádivek. Dají se vmíchat do houbové smaženice nebo zapékat s různými náplněmi. Lze je smažit (recept níže). Mladé plodnice se nakládají do octa. Starší se krájí na plátky a suší. Svoji houbovou vůni a chuť si zachovávají i po usušení.

O výrobci

Společnost Funghi cz, a.s. je moderním velkovýrobcem pěstovaných hub, v čistém prostředí na hranici přírodního parku Oderské vrchy. Byla založena v roce 1996, kdy byla pěstírna postavena „na zelené louce“ ve Lhotce u Bílovce a vybavena dánskou a holandskou výrobní technologií na výrobu žampionů. V roce 2002 došlo k rozšíření výroby o vlastní produkci hlívy ústřičné. 

Skladování

Nemyté houby můžete skladovat v zeleninové přihrádce v chladničce 2–3 dny.

Výrobce

Funghi cz, a.s.
Lhotka č.p. 33
743 01 Bílovec
Česká republika

 

 

Složení

Žapión zahradní bílý
Žampion hnědý
Hlíva ústřičná