Rohlik.cz Le Gruyere AOP výkroj

cca 140 g
cca 132,37 Kč 919,90 Kč/kg
Cena pro Premium: 112,52 Kč
Země původu: Švýcarsko,

Le Gruyere, výborný švýcarský horský sýr z kravského mléka. 

Tento vynikající sýr je typický svou pikantní, vyzrálou chutí s jemnými krystalky soli, ovocným nádechem a lehkou vůní pečených oříšků.

Výroba toho lahodného sýru

Sýr je vyráběný ve švýcarských Alpách již od roku 1115. S jeho výrobou začali mniši z opatství Rougemont v regionu Gruyere, a dodnes je to jeden z nejpopulárnějších švýcarských produktů. Navíc je chráněn označením AOP, které zaručuje, že se sýr stále vyrábí tradičním způsobem. Sýr zraje 5 měsíců.

Zpracováno a baleno v České republice.

Použití

Sýr Le Gruyere můžete buď nakrájet na menší kostičky na sýrové prkénko a nebo ho využít v teplé kuchyni, například k těstovinám, salátům, steakům i pečené zelenině dodá nezaměnitelný charakter.


 
O výrobci

Švýcarská rodinná mlékárna Lustenberger se věnuje umění výroby švýcarských sýrů již přes 150 let. Sýry nechává zrát tradičním způsobem ve sklepích u švýcarského jezera Hünenberg. Za své alpské speciality pravidelně vyhrává medaile na těch nejprestižnějších sýrových soutěžích po celém světě. 

Skladování

Skladujte v chladničce při teplotě 2–7 °C.

Výrobce

Lustenberger & Dürst SA
PO Box 365
CH-6330 Cham
Švýcarsko

Kam s obalem? 

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 10 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 6 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.