Naše maso Špekáčky

cca 500 g

BĚŽNĚ ČERSTVÉ 7 DNŮ

Od českého farmářePrémiová kvalita

cca

 145,00 Kč 289,90 Kč/kg
Český původ na Rohlíku
Země původu: Česká republika,

Výborné špekáčky prémiové kvality.

Špekáček obsahuje kombinaci vepřového masa z přeštíků a hovězího masa z čestru a následně se plní do hovězích střívek. K tomu se do výrobku navíc přidávají kousky špeku – právě po nich se totiž produkt jmenuje. Pro tuhle klasiku je typický baculatý tvar a provázek, případně hliníková sponka.

Balení obsahuje 5 kusů. 

Vyrábí se podle prvorepublikové receptury, maso je ochucené solí, pepřem, česnekem, paprikou a muškátovým oříškem. Díky správnému poměru masa, sádla a koření je špekáček šťavnatý a vyniká příjemně kořeněnou chutí.
 


Použití

Nejlépe chutná na ohni, nebo naložený jako utopenec.

Naložit si doma utopence není žádná věda, ovšem nutně potřebujeme dvě základní věci – kvalitní buřty a poctivě kyselý lák.

Začneme nálevem. Smícháme ocet s vodou. V hrnci nasucho orestujeme koření a zalijeme lákem. Přidáme mrkev a krátce povaříme. Špekáčky naplníme feferonkou, cibulí a okurkou – do každého utopence jeden klínek od každého. Nakonec buřt ucpeme kysaným zelím. Zalijeme horkým lákem a necháme 14 dní uležet v chladu.

O výrobci

Řeznictví Naše maso prodává hovězí z plemene čestr, vepřové z přeštíků a uzeniny podle prvorepublikových receptur. Do řeznictví na Dlouhé ulici je dodává Amaso, které ho odebírá výhradně od tuzemských chovatelů. Řezníci se s nimi osobně znají, dbají na to, aby zvířata žila spokojený život a dohlížejí na porážku. Ve výrobně v Jenči pak maso sami bourají, nechávají zrát a vyrábějí z něj uzeniny.

Skladování

Skladujte při teplotě 0–4 °C.

Výrobce

AMASO CZ, s.r.o. 
Maiselova 38
Praha 1
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 7 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 3 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.