Naše maso

Naše maso Špek z přeštíka

cca 270 g

BĚŽNĚ ČERSTVÉ 11 DNŮ

Od českého farmáře
Vyprodáno. Očekáváme ve čt.
Poslat e-mail, až bude skladem
Zobrazit podobné zboží z kategorie »
Země původu: Česká republika,
Víte, že...
Lokální produkty a záruka čerstvosti

Každý den odebíráme ty nejčerstvější potraviny z místních zdrojů, kterým můžete důvěřovat.

Uzený špek s kůží vyrobený ze sádla přeštického černostrakatého prasete. Uzený špek (slanina), stejné jako jiná uzená masa, patří mezi tradiční uzenářské výrobky a každá dobrá hospodyňka ho má vždy ve špajzu nebo v chladničce. Hřbetní sádlo s kůží se nasolí nasucho a natěsno se naskládá do nádob. Takto vydrží několik týdnů až měsíců. Některé národy ho pak jedí jen takto, solené, s chlebem a kořalkou, jiné zase přidávají byliny a jedí ho syrové anebo s ním vaří. V Amase špek po prosolení krátce opláchnou ve studené vodě a udí pěkně doměkka.

Balení obsahuje cca 250–300 g špeku v celku. Baleno ve vakuu.

Přeštické černostrakaté prase

Maso z přeštíků má díky velkému podílu tuku, který se nachází v mase i na povrchu, specifickou chuť a „šmrnc“, díky mezisvalovému tuku je krásně křehké a hezky voní. Chovatelé vyšlechtili přeštického vepře již v 19. století, a to křížením místního prasete (českého hřebenáče) se starými anglickými a německými plemeny, dováženými po roce 1850 na Přešticko, Klatovsko a Domažlicko. Většina těchto plemen byla černostrakatých s klopeným uchem a takový je i přeštík. Jeho kvalitní maso se tradičně používalo hlavně na výrobu vyhlášené Pražské šunky.

Ve dvacátém století byl chov těchto prasat maso–sádelného typu s vyšší vrstvou hřbetního tuku potlačován ve prospěch výrazně masných prasat, která přinášejí rychlejší a snadnější zisk. Nyní se přeštíci vracejí do popředí zájmu, a dokonce se stává, že někteří chovatelé vydávají za přeštíky jiná strakatá plemena. Našimi partnery jsou však pouze chovatelé s uznanými chovy přeštických černostrakatých prasat.

Použití

Uzený špek si vychutnejte jen tak, nastudeno, se špetkou papriky, čerstvým chlebem a kyselou okurkou, anebo na něm zkuste udělat míchaná vajíčka. Poslouží i jako výborný základ omáček či pečení a hodí se ke špikování.

O výrobci

Řeznictví Naše maso prodává hovězí z plemene čestr a wagyu, vepřové z přeštíků a uzeniny podle prvorepublikových receptur. Do řeznictví v Dlouhé ulici je dodává Amaso, které odebírá od tuzemských dodavatelů a v případě wagyu také z farmy Torikai v Japonsku. Řezníci se se svými dodavateli osobně znají, dbají na to, aby zvířata žila spokojený život a dohlížejí na porážku. Ve výrobně v Jenči pak maso sami bourají, nechávají zrát a vyrábějí z něj uzeniny.

Skladování

Skladujte při teplotě 0–4 °C.

Výrobce

AMASO CZ, s.r.o. 
Maiselova 38
Praha 1
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 11 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 4 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Vepřové sádlo
Dusitanová nakládací sůl
E250 - Dusitan sodný

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota3204 kJ/765 kCal
Tuky79 g
z toho nasycené mastné kyseliny30 g
Sacharidy0 g
z toho cukry0 g
Bílkoviny4 g
Sůl2.5 g
Vláknina g
Garantem a dodavetelem informací o éčkách je nezávislá organizace Fér potravina.