Babické těsto Listové těsto máslové

300 g
44,90 Kč 149,67 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Listové těsto je lehké, křehké těsto obsahující několik vrstev tuku. Na přípravu tohoto těsta je zapotřebí dvou druhů těst, které se na konci procesu spojí dohromady. Základními surovinami jsou mouka, voda, máslo, sůl, vejce, ocet.

Vzniklý polotovar lze plnit různými nádivkami.

Použití

Listové těsto vhodné jak pro použití na sladké pečivo (např. klasický jablečný závin), tak i pro slané varianty – tyčinky, slané koláče s masem apod. Těsto rozválíme, plníme a tvarujeme dle potřeby. Hotový výrobek potřeme vejcem a upečeme.

Vyzkoušejte recept na růžičky z listového těsta se švestkami:

Rozehřejte gril na 250 °C. Rozpulte švestky, odstraňte stopku i pecku a půlky nakrájejte na slabé plátky. Rozválejte listové těsto a nařezejte na proužky o rozměrech zhruba 20 x 2 cm, a ty rozložte tak, aby mezi sebou měly zhruba 8 cm velké rozestupy. Na proužky z těsta rozložte plátky švestek. Nechte je klidně trochu přesahovat přes okraje těsta. Posypte vanilkovým cukrem a opatrně srolujte do růžiček. Aby se růžičky nerozbalovaly, potřete okraj těsta žloutkem a opatrně přitiskněte. Nakonec žloutkem potřete i celou růžičku. Nastříhejte pečicí papír na čtverečky o něco větší, než je velikost růžiček. Pak čtverečky naskládejte na plech. Vzduch tak bude lépe cirkulovat, než kdybyste použili kus papíru vcelku. Na čtverečky pečicího papíru naskládejte růžičky. Plech dejte na grilovací mřížku a pod zavřeným víkem pečte na  nepřímém žáru při 220 °C. Asi po 15 minutách vyndejte růžičky z grilu a poprašte je moučkovým cukrem. Nejlépe chutnají ještě vlažné.

O výrobci

Společnost ŠETRA, spol. s r.o. sídlí v Brně a vyrábí listové těsto a pečivo z listového těsta ručně.

Skladování

Skladujte a uchovejte v chladu do 10 °C.

Výrobce

ŠETRA, spol. s r.o.
Rotalova 801/85
614 00   Brno
Česká republika

 

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 5 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 2 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Pšeničná mouka
Pitná voda
Máslo
Ocet
Sůl
Vaječný žloutek

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota1533 kJ/368 kcal
Tuky24 g
z toho nasycené mastné kyseliny15 g
Sacharidy32 g
z toho cukry0.8 g
Bílkoviny5.8 g
Sůl0.22 g
Vláknina g

Alergeny

Obiloviny obsahující lepek
Vejce
Mléko