Efko Bílé zelí kysané, sáček

500 g
29,90 Kč 59,80 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Popis produktu

Bílé kysané zelí v sáčku.
Kysané zelí je jemně nakrájené hlávkové zelí, které bylo zkvašeno za pomoci bakterií mléčného kvašení. Má charakteristickou kyselou chuť způsobenou kyselinou mléčnou, která vznikla kvašením cukrů obsažených v nakrájeném zelí. Kysané zelí je zdraví velmi prospěšné. Podíl vitamínu C je v kysaném zelí vyšší než v čerstvém, což je důsledek činnosti bakterií mléčného kvašení. Kysané zelí je bohaté zejména na beta-karoten (provitamin A), významné množství vitamínů B, E a K. Má hojnost minerálních látek, zejména pro nás velmi nedostatkový draslík, ale i vápník, fosfor, železo, zinek a hořčík, jakož i stopové prvky, z nichž nejdůležitější je síra. Bohaté je i na fytochemikálie s protirakovinnými a antibiotickými účinky, životodárné enzymy, aminokyseliny obsahující síru a hořčičný olej.

Použití

Kysané zelí je nejen zdravé, ale i chutné. Na každém jídelním stole se určitě jednou za čas objeví klasické knedlo-vepřo-zelo. Z kysaného zelí, kromě příloh k pečeným masům, bramborám, klobáskám, se připravuje polévka zelňačka (v různých podobách dle krajů), segedínský guláš a saláty.
Rychlá polévka: kysané zelí překrájejte, dejte do hrnce s vodou, přidejte kmín, sůl, na kostičky nakrájené brambory a vařte. Po změknutí zelí přilijte kysanou smetanu smíchanou s moukou. Nakonec přidejte žloutek, rozpuštěné máslo, mletou sladkou papriku, na kolečka nakrájenou klobásu a chvilku povařte.

O výrobci

Předchůdce dnešního efka bylo zemědělské družstvo založené v Eferdingu roku 1941. V roce 1950 je poprvé konzervováno přirozenými prostředky čerstvé ovoce a zelenina a na trh přicházejí legendární výrobky efko. Výrobní postupy jsou neustále zdokonalovány. Nové, ještě rafinovanější recepty, si získávají oblibu. Od roku 1983 efko vyrábí také jemné majonézové saláty. V roce 1992 je v Čechách založena společnost efko s.r.o. a v roce 1997 začala společnost budovat zcela nový moderně vybavený závod ve Veselí nad Lužnicí. Dnes se potravinářský koncern efko zaměřuje na zpracování a úpravu 70ti druhů ovoce a zeleniny v objemu více než 85.000 tun suroviny ročně, a je tak velmi důležitým výrobcem nakládané zeleniny v Evropě.

Skladování

Uchovávejte v suchu a mimo dosah slunečního záření. Po otevření ihned spotřebujte.

Výrobce

efko cz s. r. o.
třída Čs. armády 839
391 81 Veselí nad Lužnicí
Česká republika

Složení

Kysané zelí
Šťáva z kysaného zelí
Jedlá sůl s jódem
Koření

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota88 kJ/21 kcal
Tuky0.3 g
z toho nasycené mastné kyseliny0.1 g
Sacharidy0.8 g
z toho cukry0.4 g
Bílkoviny1.5 g
Sůl0.9 g
Vláknina g