Parmareggio BIO Parmigiano Reggiano DOP parmezán strouhaný

50 g
Prémiová kvalitaBIO
49,90 Kč 998,00 Kč/kg
Kategorie:
Země původu: Itálie,

Strouhaný italský sýr Parmigiano-Reggiano v BIO kvalitě.

Parmigiano je sýr původem z Itálie, který je vyráběný z čerstvého, polotučného, kravského mléka. Je charakteristický svou nasládlou chutí a vůní s tóny bylin a ovoce, která je s pokračujícím zráním výraznější. Kůrka je hladká a má světle slámovou barvu a uvnitř zrnitou strukturu, která je drobivá.

Sýr je 100% přírodní a neobsahuje žádné konzervanty. Při výrobě se nechává zrát na kvalitních dřevěných policích. Během prvních dnů zrání se 15–20 dnů namáčí do solného roztoku. Dřevěné police a solný roztok zajistí, že sýr získá na své charakteristické chuti a vůni.

Použití

Parmezán se používá převážně do těstovin anebo do risotta, ale co takhle zkusit něco nového? Parmigiano-Reggiano má velice intenzivní chuť, proto je skvělý v kombinaci s nečím méně výrazným. 

Tip! Vyzkoušejte tento rychlý recept na delikátní salát z čerstvého špenátu.

K čerstvému omytému špenátu přidejte osmažený uzený bok nakrájený na kostičky. Přidejte žampiony a strouhaný Parmigiano-Reggiano.Všechny suroviny vložte do větší mísy, zalijte kvalitním olivovým olejem, zakápněte balsamikovým octem, osolte a vše opatrně promíchejte.

O výrobci

Společnost Caseifici Granterre S.p.A. navazuje na společnost Parmareggio, která vznikla již v roce 1983 v Montecavolo di Quattro Castella. Zaměřuje na výrobu másla a delikátních sýrů. Popularita těchto výborných produktů neustále roste, proto se v posledních letech stala tato společnost světovým lídrem ve výrobě a v prodeji Parmigiano Reggiano. 

Skladování

Skladujte v chladničce při teplotě od 4–8 °C. Po otevření skladujte v lednici nejlépe ve skleněné nebo plastové nádobě či zabalené ve folii odděleně od ostatních potravin. Spotřebujte do 10 dnů od otevření.

Výrobce

Caseifici Granterre S.p.A. 
Via Polonia 30/33
411 22 Modena
Itálie

 

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 82 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 30 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.