MASO! Hovězí svíčková

cca 0,91 kg
cca 823,32 Kč 899,90 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Hovězí svíčková, ve světě známá pod označením Tenderloin, je sval z oblasti hřbetu býka. Jelikož je po celou dobu života zvířete tento sval minimálně namáhán, jedná se o sval nejjemnější s jedinečnou jemností svalových vláken.

Svíčkovou lze upravovat opravdu na všechny způsoby. Tradičními úpravami jsou svíčková omáčka, nebo steak, lehce netradičně může být použita na carpaccio.

Maso je dodáváno bez palce.

Více o hovězím značky MASO!

Hovězí je vždy jen z mladého býka z plemene Českého strakatého skotu, také znám jako ČESTR, u kterého je kontrolovaná zmasilost a protučnělost. Zvířata jsou chována na několika farmách, kde jsou pouze na slámě, což příznivě prospívá jejich kondici. Po celý život mají větrané stáje a přístup k žrádlu stejně jako vodě, podáváno je jim pouze české krmivo. Po porážce jsou býci minimálně týden vyvěšeni na sucho, aby jejich maso zkřehlo.

Maso pro Rohlik.cz zpracovávají v TORO Hlavečník a to podle přesných požadavků na zmasilost a protučnělost každého kusu tak, aby pro vás byla vždy zajištěna dokonalá kvalita.

Použití

Hodí se k syrové konzumaci v podobě carpaccia, ale i k tepelné úpravě. 

Tip! Připravte si Carpaccio z hovězí svíčkové podle následujícího receptu:

Maso potřete olivovým olejem a nechte při pokojové teplotě cca hodinu odstát. Na potravinovou folii dejte pomletý pepř, chilli, nadrobno nasekaný čerstvý rozmarýn, bazalku a nastrouhanou citronovou kůru. Tuto směs pořádně vmasírujte do masa. Zabalte pevně do folie a nechte v lednici do druhého dne odležet. Před podáváním vložte na 2 hodiny do mrazáku. Maso krájejte na tenké, skoro průhledné plátky. Podávejte pokapané olivovým olejem s čerstvým pečivem a parmezánem.

O výrobci

TORO Hlavečník je největší divizí společnosti CHOVSERVIS a.s. Zabývá se porážkou jatečných zvířat (skotu, prasat a ovcí), ale jejich specializací a nosným výrobním programem je porážka a produkce kvalitního hovězího masa, především „Mladých býků“ (do 24 měsíců věku). Ti tvoří 97 % z celkového počtu poraženého hovězího dobytka.  

Další činností divize TORO Hlavečník je výroba masných výrobků a specialit. Nabízí široký sortiment od drobných masných výrobků (párky, klobásy), přes salámy, vařené masné výrobky, lahůdkářské speciality (paštiky, aspiky), až po uzená masa.

Skladování

Skladujte při teplotě 0–4 °C.

Výrobce

CHOVSERVIS a.s.
Zemědělská 897,
500 03 Hradec Králové
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 6 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 2 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Hovězí svíčková