Pernerka Žitná celozrnná hladká mouka

1 kg
 34,90 Kč 34,90 Kč/kg
Český původ na Rohlíku
Země původu: Česká republika,

Mouka Pernerka ze srdce Českého ráje má vynikající pečící schopnosti a také nutriční hodnoty díky unikátní technologii mletí.

Vysoká kvality mouky je zaručena důslednou kontrolou surovin a procesu mletí. Obilí před vlastním mletím prochází jedinečným optickým třídícím strojem oddělující každé zrno, které nesplňuje náročné hygienické a kvalitativní požadavky a také veškeré nečistoty. 

Použití

Žitná celozrnná hladká mouka je vhodná na pečení chleba, přípravu kvásku nebo do perníkových těst.

Udělejte rodině radost a připravte jim domácí celozrnné lívance:

Smíchejte 100 g bílé a 100 g celozrnné mouky, 2 lžičky kypřícího prášku, 1 lžičku mleté skořice  1/4 lžičky sody. V jiné míse smíchejte 120 ml podmáslí, 2 vejce, 3 lžíce medu a 125 g řeckého bílého jogurtu. Přisypte moučnou směs a lehce prošlehejte. Rozehřejte lívanečník anebo nepřilnavou pánev a tence ji potřete olejem. Na rozehřáté pánvi opékejte lívance (2–3 lžíce těsta na jeden lívanec) nejdříve 2 minuty po jedné straně, pak otočte a minutu po druhé straně. Hotové lívance udržujte v teple, dokud nespotřebujete všechno těsto. Dochuťte podle Vašich obvyklých chutí např. skořicovým cukrem, marmeládou či šlehačkou s ovocem.

O výrobci

Mlýn ve Svijanech byl založen roku 1420 a ve své historii patřil do majetku významných šlechtických rodů. Dnes na celý chod mlýna dohlíží již třetí generace mlynářů z rodiny Pernerů, kterým se podařilo za tu dobu vybudovat nejmodernější mlýn v české republice. Mlýn Perner také disponuje unikátní technologií na mletí jemných celozrnných mouk s granulací mouky hladké.

Skladování

Skladujte v temnu a suchu.

Výrobce

MLÝN PERNER SVIJANY spol. s r.o.
Svijany 17
463 46   Svijany
Česká republika